A Vampyre Story: Year One
Po kilku miesiącach zapowiedzi, wczoraj o północy ruszyła kampania dotycząca gry A Vampyre Story: Year One. Jej autor – Bill Tiller dwoił się i troił, aby sympatyczna wampirzyca Mona oraz jej nietoperzy towarzysz Froderick powrócili na ekrany monitorów. Projekt nie stanowi jednak bezpośredniej kontynuacji serii, a jedynie epizodyczny prequel powyższej produkcji. Producent tłumaczy się tym, że chciał stworzyć mniejszy projekt i przedstawić graczom wydarzenia mające miejsce rok przed fabułą znaną z pierwszej części AVS.

Historia A Vampyre Story: Year One rozpoczyna się kilka miesięcy po porwaniu Mony i uwięzieniu jej w Castle Warg. Zdesperowana bohaterka oczywiście podejmuje próby wydostania się z tego miejsca, ale niestety bez większego skutku. Gracz będzie miał okazję obejrzeć okoliczności w jakich kobieta poznała Froderica oraz uratować go z rąk znęcających się nad nim oprawców. W czasie przygody napotkamy także innych różnorodnych postaci – zarówno tych sympatycznych, jak i mniej życzliwych. Wzorem poprzedniczki, wszystkie tła zostaną stworzone w 2D, na których ujrzymy trójwymiarowe obiekty oraz modele postaci. Grafika powinna zadowolić fanów twórczości Disneya oraz staroszkolnych produkcji LucasArts.


Pierwszy odcinek ma stanowić 1/3 długości AVS, a więc na jego ukończenie gracze będą potrzebować średnio pięciu godzin. Celem kampanii jest uzbieranie sumy 200 tysięcy dolarów. Za wpłatę 8 dolarów otrzymamy już dostęp do cyfrowej kopii gry oraz udziału w beta testach. Większe sumy oczywiście poszerzają listę nagród o kolejne pozycje, jak na przykład artbook, portret gracza wiszący w jednej z lokacji czy rozmowę telefoniczną z producentem oraz bohaterami gry.

Po 38 godzinach udało się zebrać nieco ponad 11 tysięcy dolarów, co daje 5% zakładanej sumy. Zbiórka potrwa do 1 lipca.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?