Armikrog
Armikrog zawitał na Kickstartera
Mel dnia 30.05.2013 04:21
Na platformie Kickstarter pojawiła się kampania produkcji Armikrog, nad którą pracuje Doug TenNapel, twórca kultowego tytułu The Neverhood, wspólnie z Pencil Test Studios. Gra rozmiarem i zakresem ma przypominać swojego słynnego poprzednika i podobnie jak on będzie przygodówką typu point-and-click, prezentującą animację poklatkową z wykorzystaniem plastelinowych modeli. Zostanie stworzona na bazie silnika Unity i będzie kompatybilna ze sprzętami PC, Mac i Linux. Projekt ma być skalowalny, przygotowany do ewentualnego rozszerzenia, jeżeli nadarzy się taka okazja. Przewidywany czas trwania produkcji to około 12 miesięcy, a premiera jest planowana na lipiec 2014 roku.


Na razie przedstawiono jedynie krótki opis fabuły. W trakcie rozgrywki będziemy śledzić losy kosmicznego odkrywcy o imieniu Tommynaut oraz jego niewidomego, pozaziemskiego, gadającego psa - Beak-Beaka. W konsekwencji awaryjnego lądowania na nieznanej planecie bohaterowie zostaną uwięzieni wewnątrz tajemniczej twierdzy zwanej Armikrog.


Wielu członków ekipy zaangażowanej w nowe przedsięwzięcie pracowało niegdyś przy grach The Neverhood i Earthworm Jim, w tym Mike Dietz i Ed Shofield, założyciele Pencil Test Studios. Ścieżkę dźwiękową skomponuje autor oprawy muzycznej Neverhooda - Terry S. Taylor, a wśród aktorów głosowych usłyszymy takie osoby jak: Jon Heder (gwiazda Napoleona Wybuchowca i Ostrzy chwały, głos Kurczaka Joe z Na fali), Rob Paulsen (głos Pinky'ego z Pinky i Mózg, Raphaela z Wojowniczych Żółwi Ninja, Yakko z Animaniaków i wielu innych postaci), Michael J. Nelson (komik z serialu Mystery Science Theater 3000), Veronica Belmont (współprowadząca program Tekzilla) oraz Scott Kurtz (autor internetowego komiksu PVP).


Twórcy do tej pory zainwestowali w projekt około 100.000 dolarów, a za pośrednictwem Kickstartera chcą uzbierać jeszcze 900.000. Cel wydaje się bardzo prawdopodobny do osiągnięcia, ponieważ w ciągu dwóch dni udało im się uzyskać ponad 220.000 dolarów, a do końca kampanii zostało jeszcze 28 dni. Najniższy próg wpłaty gwarantujący otrzymanie gry - w wersji cyfrowej, pozbawionej zabezpieczeń DRM - to 20$. Zachęcamy do odwiedzenia profilu produkcji na Facebooku, gdzie na bieżąco są publikowane relacje z trwających prac oraz ciekawostki.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?