Nelly Cootalot II: The Fowl Fleet
W marcu informowaliśmy Was o niezależnej grze przygodowej pod tytułem Nelly Cootalot: The Fowl Fleet tworzonej przez Alastaira Becketta. Temat jest jak najbardziej aktualny, a sama produkcja trafiła właśnie na strony Kickstartera. Podstawowy cel nie jest wygórowany, bo ustalony na poziomie 15 tysięcy funtów. Jeżeli uda się go osiągnąć, w nasze ręce trafi wysokiej jakości klasyczna przygodówka point and click w pirackich klimatach.

W Nelly Cootalot: The Fowl Fleet zwiedzimy 35 ręcznie rysowanych lokacji, na których będzie nam dane porozmawiać z 45 barwnymi postaciami. Każda z nich przemówi własnym głosem, a w tle usłyszymy nastrojową, orkiestralną ścieżkę dźwiękową. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przygodówka trafi na systemy Windows, Linux oraz Mac, a także na urządzenia przenośne. Premiera ma nastąpić w czerwcu 2014 roku. Sama kampania potrwa zaś do 29 czerwca.


Autor kusi ciekawymi zestawami nagród, w zależności od tego jaką sumę pieniędzy zdecydujemy się wpłacić. Przelewając 4 funty otrzymamy pełną wersję gry w wersji cyfrowej bez żadnych zabezpieczeń. Oferta ta jest jednak ograniczona do pierwszych 100 osób, więc niezdecydowani muszą się śpieszyć. Wpłacając 8 funtów otrzymamy dodatkowo dostęp do ścieżki dźwiękowej, a nasze nazwisko zostanie umieszczone w creditsach. Każdy następny zestaw powiększa się o kolejne bonusy w postaci plakatu, pocztówek, koszulki czy artbooka. Bardziej hojni gracze będą mogli nawet trafić do gry, jako jeden z bohaterów. Więcej informacji na temat przeczytacie na stronie kampanii.

Fabuła przygodówki przedstawia się następująco. Nasza piracka heroina Nelly uda się w pogoń za złowrogim Baronem Widebeardem, rozpoczynając swą podróż od Mórz Południowych, kończąc na pokrytej lodem północy. Czarny charakter zamierza bowiem wykorzystać flotę zahipnotyzowanych ptaków do własnych nikczemnych celów. Nasza w tym głowa, aby pokrzyżować mu plany. W czasie podróży odkryjemy także sekret ostatniego rejsu Williama Bloodbearda.

Adventure Zone już dołożyło własną cegiełkę w kampanii. Zachęcamy naszych czytelników, aby uczynili to samo. :)


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?