H.P. Lovecraft's Dagon
Niewielkie studio Order of Dagon pracuje nad przeniesieniem jednego z najpopularniejszych dzieł H.P. Lovecrafta na ekrany monitorów w formie klasycznej gry przygodowej. Projekt Dagon został zapoczątkowany w 2009 roku – wtedy głównym zamysłem twórcy było znalezienia wydawcy, ale nie wszystko poszło zgodnie z myślą i prace zawieszono. Teraz istnieją plany odtworzenia idei gry od podstaw i najprawdopodobniej trafi ona w przyszłości na Kickstartera.

H.P. Lovecraft's Dagon będzie oczywiście przygodówką z dreszczykiem, która trafi na systemy Windows, Mac oraz na urządzenia przenośne Apple'a. Fabuła przeniesie gracza do upiornego miasteczka Innsmouth, gdzie ten dokona ucieczki z Dr. West's Hospital oraz odkryje tajne plany Ezoterycznego Zakonu Dagona. Otrzymamy także możliwość pokierowania dwójką postaci oraz zwiedzenia takich pięknych lokacji (słowa autora), jak kostnice, cmentarze czy słynny system kanalizacji miasta. Projekt tworzony jest na bazie darmowego silnika Wintermute Engine. Sama gra będzie z początku dostępna w dwóch wersjach językowych – angielskiej oraz niemieckiej.

W obecnej chwili twórca poszukuje dodatkowych rąk do pracy, które zajęłyby się stworzeniem grafiki 2D, 3D oraz ścieżki dźwiękowej. Więcej na temat projektu można przeczytać na jego oficjalnej stronie oraz Facebooku. Nie zapomnijcie odwiedzić także naszej galerii.


   

Komentarze


464 #1 Zyndram
dnia 19.05.2013 10:09
Nareszcie powstaje coś z Lovecrafta! I to jeszcze na podstawie mojego ulubionego opowiadania! Czekam z niecierpliwością...
165 #2 Kami
dnia 19.05.2013 22:27
Te jego opowiadania, to chyba nieskończona kopalnia materiału na gry. Smile2
292 #3 Przemo
dnia 21.05.2013 06:47
Mnie natomiast dziwi, że jedna osoba, właściwie dopiero rozpoczynająca prace w tym kierunku, była zdolna zrobić taką ładną grafikę 3D, jak widać na obrazkach.

Muszę się przyznać, że po H.P. Lovecrafta nie miałem jeszcze okazji sięgnąć. Czytałem do tej pory Stephena Kinga i coś z twórczości Clive Barkera. Może jest na AZ osoba, która mogłaby polecić jakiś tytuł H.P.eka. Wink2
1020 #4 Jeziu5
dnia 21.05.2013 20:37
Mam nadzieje, że gra pojawi się w 2,5D. Brakuje mi horroru z prawdziwego zdarzenia właśnie w tej technice.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?