The Longest Journey Home
Dosyć ciekawa sytuacja miała miejsce dzisiejszego dnia. Otóż pewna osoba uruchomiła stronę internetową, której celem było zbieranie darowizn na produkcję The Longest Journey Home. Cała akcja stanowiła najwyraźniej próbę wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych graczy, gdyż producenci za pośrednictwem oficjalnych kanałów społecznościowych szybko poinformowali, że nie jest ona związana ani z Red Thread Games, ani z FunCom.

W tej chwili strona została już zablokowana, ale wcześniej można było dostrzec na niej pasek informujący o końcowym stanie kampanii dotyczącej Dreamfall Chapters oraz brakującej sumy pieniędzy niezbędnej do rozpoczęcia prac nad projektem. Jej wygląd możecie zobaczyć na obrazku poniżej.   

Komentarze


2787 #1 SirXan
dnia 17.05.2013 06:51
A to łotr! Oszust żeruje na marzenie gracze i przyszłości twórcy gier. Za to powinno siedzieć za klatkę! Nie brak oszustów w Internecie.
165 #2 Kami
dnia 17.05.2013 12:23
Mnie zastanawia, że przy skali zainteresowania DC i ilością informacji, jakie wypuszcza RTG, ktoś serio myślał, że tego typu przekręt może się udać. Shock
1069 #3 wredny
dnia 17.05.2013 14:51
a mnie ciekawi ile osób dało się na to nabrać.
To bardzo smutne że znajdują się tacy osobnicy którzy potrafią tak cynicznie żerować na cudzej popularności i cudzej pracy.
292 #4 Przemo
dnia 17.05.2013 22:24
Sama reakcja producentów na całą sytuację odbyła się dosyć szybko, gdyż po raz pierwszy o tej fałszywej zbiórce przeczytałem na profilu FB Red Threat Games.

Prawdę mówiąc, aż nie chciało mi się wierzyć, że ktoś wpadł na taki pomysł. To jasne, że oszustwo byłoby natychmiast odkryte i zablokowane. Tym bardziej, że jakoś do tych fanów serii trzeba było dotrzeć. xD

No nic. Przynajmniej strona została wykonana na całkiem fajnym poziomie. Grin
1020 #5 Jeziu5
dnia 21.05.2013 20:37
Co do ostatniego Prezmo to się zgadzam. Naprawdę łatwo było dać się nabrać.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?