The Realm
Studio Atomhawk Design we współpracy z Lantern Interactive uruchomiło kampanię na Kickstarterze dla nowego, obiecującego projektu - The Realm, gry przygodowej typu point-and-click. Jej fabuła będzie osadzona w dalekiej przyszłości, w której cywilizację opanowały siły natury i na ziemię powróciła magia. Wielkie miasta stoją opuszczone, zarośnięte osobliwymi roślinami, a w lasach czają się dziwne stworzenia. Garstka pozostałych przy życiu ludzi skupia się w małych wiejskich społecznościach, pozbawionych nowoczesnej technologii. Dziewczynka o imieniu Sarina opuszcza jedną z takich osad i wyrusza na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu legendarnego uzdrawiającego kwiatu, aby przy jego pomocy ocalić swoją umierającą matkę. Po drodze nawiązuje nietypową przyjaźń z wielkim kamiennym golemem - Toru, który odtąd staje się jej nieodłącznym towarzyszem.


Producenci chcą bazować na klasycznym gatunku point-and-click, ale planują go odpowiednio zmodernizować, aby odpowiadał współczesnym standardom. Mają zrezygnować z rozbudowanego inwentarza i niejasnych zagadek na rzecz intuicyjnego designu. Gracze otrzymają możliwość sterowania zarówno dziewczynką, jak i golemem, a każde z nich będzie posiadać zbiór unikalnych cech i umiejętności, więc jedynie wykorzystanie obu bohaterów umożliwi rozwiązanie wszystkich zagadek i pokonanie przeszkód. Grafika będzie połączeniem 3D i 2D, a w grze zostaną odwzorowane prawdziwe lokacje i architektura z północno-wschodniej części Anglii. Poza wydaniami na platformy PC i Mac jest przewidziana również wersja na tablety.


Atomhawk Design do tej pory zajmowało się głównie dostarczaniem projektów wizualnych do licznych gier innych autorów, takich jak Dead Island, DMC: Devil My Cry, Enslaved czy Mortal Kombat. Założyciel i dyrektor kreatywny studia, Ron Ashtiani, jest dawnym kolegą Toma Szirtesa, prezesa Lantern Interactive, z czasów, kiedy razem pracowali nad bestsellerem The Thing. W produkcji uczestniczy również Andrew Curtis, znany ze swojego wkładu w wiele słynnych tytułów, w tym Killzone 2 i 3. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej jest wielokrotnie nagradzany Richard Jacques, którego dzieła możemy usłyszeć między innymi w Mass Effect, James Bond 007: Bloodstone, Little Big Planet 2 i Straship Troopers.


Celem twórców jest zebranie w ciągu 30 dni dofinansowania w wysokości 195 tysięcy funtów i szacują, że wsparta w ten sposób produkcja powinna potrwać około 8 miesięcy. W przypadku przekroczenia minimalnej sumy i osiągnięcia następnych kamieni milowych, gra zostanie wzbogacona kolejno o: nową zawartość - więcej lokacji, postaci i zagadek, obsługę dodatkowych platform oraz orkiestralną ścieżkę dźwiękową. Wpłacenie na poczet kampanii minimum 10£ zostanie wynagrodzone cyfrową wersją gry na PC i Mac, pozbawioną zabezpieczeń DRM, natomiast od 30£ w górę otrzymamy możliwość uczestniczenia w beta testach i dostęp do specjalnego forum deweloperów.

Pozostałe piękne grafiki koncepcyjne możecie obejrzeć w naszej galerii, a po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę gry.   

Komentarze


317 #1 odiszaa
dnia 24.04.2013 20:40
Zapowiada się ciekawie :)
165 #2 Kami
dnia 24.04.2013 20:45
-love-plz-
292 #3 Przemo
dnia 24.04.2013 22:32
Koncepty wyglądają prześlicznie i to niewątpliwie jeden z ciekawszych projektów wystawionych w ostatnim czasie na Kickstarterze. Mam jednak lekkie obawy, że zbiórka nie zakończy się powodzeniem. Cały czas tkwi mi w pamięci sytuacja z Dizzym, którego próbowali jakiś czas temu wskrzesić jego twórcy. Gra zapowiadała się nieźle, miała świetne arty i czuć było powrót do korzeni, ale niestety... udało się zebrać około 25,5 tysiąca funtów z 350 tysięcy. Obawiam się, że The Realm też może mieć problemy, chociaż pula jest znacznie mniejsza. Na amerykańskiej wersji Kickstartera pewnie nie byłoby większego problemu.

Trzymam kciuki i na pewno dołożę swoją cegiełkę w tej kampanii. Smile2
1617 #4 Mel
dnia 25.04.2013 00:15
Myślę, że twórcy powinni uderzyć do krajów azjatyckich, bo taka gra by tam na pewno się spodobała. Zresztą sami przyznają, że inspirują się Wschodem, a mi ten projekt kojarzy się z dziełami Miyazakiego.

Mam jednak nadzieje, że kampania i tak się powiedzie, bo grafiki są cudne.
1184 #5 kamiko
dnia 25.04.2013 15:02
Nikomu się to nie kojarzy z Majin and the Forsaken Kingdom?
165 #6 Kami
dnia 25.04.2013 23:01
Zapewne konsolowcom się skojarzyło. Wink2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?