The Wolf Among Us
Firma Telltale Games tego lata ma zamiar wydać kolejną grę przygodową bazującą na popularnej serii komiksów – tym razem będzie to The Wolf Among Us należącej do uniwersum Fables (w Polsce znanej jako „Baśnie”). Produkcja powstaje przy ścisłej współpracy z DC Entertainment i ma być dostępna na PC, Mac, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Podobnie jak wszystkie inne tytuły od Telltale, gra będzie posiadała charakter epizodyczny.

Komiksy opowiadają o przygodach najpopularniejszych baśniowych bohaterów, którzy zostali wygnani ze swojego świata i osiedlili się w świecie rzeczywistym, a dokładniej w Nowym Jorku (no bo gdzieżby indziej ;)). Stworzony przez nich Baśniogród skupia w sobie takie postaci i jest zarządzany przez stróża - bardzo złego wilka znanego z bajki o Czerwonym Kapturku, który tutaj przyjął nazwę Bigby Wolf. Fables w związku na często brutalne sceny jest przeznaczony głównie dla starszych odbiorców.

Projekt ma stanowić prequel pierwszej części komiksu, a gracz wcieli się w postać Bigby’ego Wolfa, który po wygnaniu z własnego baśniowego domu, trafi z innymi postaciami do realnego świata. Jego zadaniem będzie utrzymanie porządku w krainie mitycznych stworzeń i pilnowanie, aby ich prawdziwa tożsamość nie została wykryta przez ludzi. W sieci dostępna jest już oficjalna strona poświęcona tej grze oraz profil na Facebooku.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?