Artifex Mundi (studio)
Drugi kwartał bieżącego roku zapowiada się bardzo interesująco dla niedzielnych graczy. Zabrzańsko-krakowska firma Artifex Mundi oświadczyła bowiem, iż wyda wiosną aż sześć produkcji. Dwie z nich to sequele ciepło przyjętych gier Enigmatis: Duchy Maple Creek oraz Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki. Pozostałe cztery są zupełnie nowymi tytułami.

Co ciekawe, nie wszystkie pozycje zostały opracowane przez Artifex Mundi. W planie wydawniczym polskiego studia znalazły się również tytuły autorstwa innych deweloperów. Każda z gier powstała na silniku Spark Casual Engine, wykorzystanym w poprzednich projektach rodzimego producenta. Jeśli chodzi o przynależność gatunkową, ponownie będziemy mieć do czynienia z połączeniem klasycznej przygodówki z hidden object, lecz tym razem wzbogaconym o nowe rozwiązania. Wersje beta kilku produkcji będą dostępne podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2013, który odbędzie się 22 marca tego roku. Poniżej znajdziecie natomiast krótkie prezentacje poszczególnych tytułów.


Clockwork Tales: Of Glass and Ink


Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymany w steampunkowych klimatach tytuł. Świat, w którym została osadzona akcja produkcji, nawiedzają silne trzęsienia ziemi. Sekret ich pochodzenia próbuje rozgryźć słynny badacz i wynalazca dr Ambroży Ink. Niestety, naukowiec niespodziewanie znika na terenie górskiego miasteczka Hochwald, dokąd zaprowadziły go badania.


Enigmatis: The Mists of Ravenwood


Enigmatis: The Mists of Ravenwood stanowi kontynuację bardzo udanych Duchów Maple Creek. Tym razem gracz zwiedzi wraz z główną bohaterką tajemniczy park Ravenwood. Do owego mrocznego miejsca trafimy w wyniku pościgu za demonicznym pastorem. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, otrzymamy detektywistyczną historię z dreszczykiem, w której nie zabraknie zwrotów akcji.


Nightmares from the Deep: The Siren's Call


Nightmares from the Deep: The Siren's Call jest zaś sequelem nie mniej ciepło przyjętej Wyspy Czaszki. Tytuł ten zaprezentuje nową historię i jednocześnie rozbuduje wątki z pierwowzoru. W The Siren's Call główna bohaterka stanie się posiadaczką tajemniczego rekwizytu, który wciągnie ją w wir pirackiej przygody. W czasie swej podróży, kobieta zwiedzi takie miejsca jak ponure rybackie miasteczko, nawiedzone cmentarzysko statków czy pełne niebezpieczeństw jaskinie.


9 Clues: The Secret of Serpent Creek


W przypadku 9 Clues: The Secret of Serpent Creek, Artifex Mundi zajmuje wyłącznie stanowisko wydawcy. Producentem tego tytułu jest studio Tap It Games, które zaprasza odbiorców do Ameryki lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W grze wcielimy się w postać pani detektyw, badającej sprawy o paranormalnym podłożu. Pewnego dnia, nasza bohaterka odbiera telefon od przyjaciółki, reporterki Helen Hunter. Dziennikarka nalega o szybki przyjazd do małego nadmorskiego miasteczka Serpent Creek z powodu przerażającego odkrycia. Pani detektyw spełnia prośbę koleżanki, lecz na miejscu okazuje się, że nikt nie słyszał o Helen.


Charlotte: The Curse of the Traveler


Charlotte: The Curse of the Traveler to roboczy tytuł gry, więc nazwa może jeszcze ulec zmianie. Za opracowanie owej pozycji odpowiada studio Moonrise Interactive. Główną bohaterką jest tutaj Charlotte Austin, która pracuje jako prywatny detektyw. Nasza protagonistka otrzymuje list od burmistrza Portsmouth z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki zniknięcia jednego z okrętów. Na pierwszy rzut oka, sprawa wydaje się całkiem zwyczajna. Problem tkwi jednak w tym, iż odnaleziony po paru tygodniach statek okazał się zupełnie pusty. Na jego pokładzie nie było załogi ani ładunku.


Toymaker


Toymaker tak jak 9 Clues i Charlotte zostało wyprodukowane przez jednego z deweloperów współpracujących z firmą Artifex Mundi. Autorem tej pozycji jest studio Grey Wizard Innovative, a jej fabuła rozgrywa się na terenie miasta, którego spokój zostaje zburzony za sprawą seryjnych morderstw. Młode kobiety padają ofiarami tajemniczego zabójcy, ochrzczonego przez media przydomkiem Toymaker. Powodem nadania takiego określenia są niezwykłe zabawki, które przestępca zostawia na miejscach zbrodni.


   

Komentarze


24 #1 mendosa
dnia 09.05.2013 22:17
W pierwszym akapicie brakuje "z" w Wyspie Czaszki. Wink2
1269 #2 crouschynca
dnia 09.05.2013 23:26
Dziękuję, już poprawiłam.:)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?