Nelly Cootalot II: The Fowl Fleet
W 2007 roku niejaki Alastair Beckett stworzył na bazie silnika Adventure Game Studio niewielką grę przygodową o nazwie Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy!, która była czymś w rodzaju prezentu dla swojej dziewczyny. Produkcja - jak to czasami bywa - osiągnęła spory rozgłos za sprawą klasycznych dla tego gatunku mechanizmów, niezłej oprawy wizualnej oraz pirackiemu klimatowi nawiązującemu do popularnej serii Monkey Island. Po sześciu latach od premiery, Backett zapowiedział drugą część, noszącą tytuł Nelly Cootalot II: The Fowl Fleet.

Tym razem, nasza piracka heroina Nelly uda się w pogoń za złowrogim Baronem Widebeardem, rozpoczynając swą podróż od Mórz Południowych, kończąc na pokrytej lodem północy. Czarny charakter zamierza bowiem wykorzystać flotę zahipnotyzowanych ptaków do własnych nikczemnych celów. Nasza w tym głowa, aby pokrzyżować mu plany. W czasie podróży odkryjemy także sekret ostatniego rejsu Williama Bloodbearda. W przeciwieństwie do „jedynki”. produkcja będzie rozprowadzana drogą komercyjną, a za jakiś czas twórca ruszy z kampanią, której celem jest zebranie funduszy na dokończenie projektu.


Prace nad grą trwają pełną parą. W tej chwili ukończonych jest około 80% zagadek, projektów lokacji, 50% modeli postaci i ich animacji oraz 25% skryptu gry. Nie rozpoczęto natomiast jeszcze prac nad nagraniami dialogów. Więcej informacji o przygodówce należy szukać na forum AGS oraz oficjalnej stronie serii.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?