Dreamfall Chapters
Kilka minut po godzinie 12 zakończyła się kampania, w której producenci ze studia Red Thread Games zbierali fundusze na realizację gry Dreamfall Chapters: The Longest Journey. Niemal cała redakcja śledziła wszelkie doniesienia z tej akcji i staraliśmy się na bieżąco informować o bardziej interesujących rzeczach.

Nie odmówimy sobie teraz krótkiego podsumowania. Kampania rozpoczęła się 8 lutego i trwała dokładnie 31 dni. Docelową kwotą niezbędną na stworzenie kolejnych przygód Zoe było 850 tysięcy dolarów, którą udało się osiągnąć już po ośmiu dniach od startu. Ostatecznie norweskie studio uzbierało 180% planowanej kwoty, a licznik stanął na 1,538,425 dolarach. Do tej sumy należy doliczyć pieniądze uzyskane z płatności PayPalem – twórcy zdradzili iż była to stosunkowa niewielka suma równa 34 684 dolary.


Projekt na kickstarterze postanowiło wspomóc 21 857 użytkowników. Największym zainteresowaniem akcja cieszyła się w pierwszym dniu, osiągając 336 736 dolarów i z kolejnymi dniami sukcesywnie malała. Średni dzienny przychód wyniósł 49 627 dolarów. Warto podkreślić, że opcja dofinansowania przez PayPal będzie w dalszym ciągu działała, więc wszyscy niezdecydowani nie stracą okazji, aby wspomóc twórców i zgarnąć ciekawe bonusy. W czasie kampanii prócz niezbędnego minimum osiągnięto także osiem kamieni milowych (umożliwiających rozbudowanie gry o kolejne elementy).

- 900 tys. dolarów - konwersje na systemy Mac oraz Linux,
- 950 tys. dolarów - Wielka Biblioteka ze zbiorem ksiąg na temat historii Arkadii,
- 1 mln dolarów - dłuższa gra wzbogacona o nowe lokacje, zagadki i bohaterów,
- 1,05 mln dolarów - nowa lokacja "Dom Wszystkich Światów",
- 1,1 mln dolarów - interaktywny komiks,
- 1,15 mln dolarów - ścieżka dźwiękowa oparta na żywych instrumentach i wokalach,
- 1,25 mln dolarów - tłumaczenia na język niemiecki i francuski oraz nowe nagrania,
- 1,5 mln dolarów - wersja Director's Cut gry.

Niestety, nie udało się osiągnąć dwóch ostatnich kamieni milowych - "The Small Screen", dającego możliwość stworzenia konwersji gry na iOS oraz Androidy, a także kwoty 2 milionów dolarów, dających zielone światło dla projektu The Longest Journey Home (więcej o nim przeczytacie w tej wzmiance). Red Thread Games rozważa jednak uruchomienie oddzielnej kampanii poświęconej tej produkcji. W kategorii gier, Dreamfall Chapters zajmuje obecnie 12 miejsce wśród projektów, którym udało się zebrać najwięcej środków w tym serwisie. Przygodówkę można wciąż dodawać do listy życzeń na stronie gog.com oraz głosować w akcji Steam Greenlight – w tej chwili zajmuje miejsce 16 wśród najciekawszych tytułów. Więcej o produkcji będziecie mogli przeczytać na Adventure Zone już niebawem.


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 10.03.2013 16:04
No to koniec. Smile2 Teraz mogę zamknąć kartę z Kickstarterem, którą odświeżałam w przeciągu minionego miesiąca niezliczoną ilość razy. Hihi

Szczęściem za kilka dni uruchomią forum dla pledgersów Sweet
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?