Kickstarter
Początek marca już za nami. Doskonała okazja, aby zebrać do kupy wszystkie informacje na temat ostatnich przygodówkowych projektów walczących o pieniądze graczy na Kickstarterze. Sporym sukcesem może pochwalić szef studia Senscape, któremu udało się zebrać kwotę 119,426 dolarów na dokończenie swojego dreszczowca pod tytułem Asylum. Produkcja początkowo miała pojawić się na systemach Windows, Mac oraz Linux, ale dodatkowe pieniądze pozwolą także stworzyć wersją na iPady oraz Androidy. Dzięki PayPalowi do powyższej kwoty należy doliczyć około 2 300 dolarów. Asylum powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Za niespełna 22 godziny nastąpi koniec głośnej kampanii Dreamfall Chapters. Organizatorom stuknęło prawie 1,36 mln na koncie, co oznacza, że doczekamy się rozszerzonej i ulepszonej ścieżki dźwiękowej oraz galerii w grze prowadzonej w Europolis przez Emmę – przyjaciółkę April Ryan, którą mieliśmy okazję poznać w TLJ. Gracze będą mogli odwiedzić tę lokację i znaleźć w niej dzieła sztuki nie tylko samej Emmy, ale także April przed zniknięciem oraz fan arty stworzone przez fanów sagi. Przekroczenie kwoty 1,25 mln zaowocuje także pojawieniem się francuskiej i niemieckiej lokalizacji, a także dołożeniem dodatkowych nagrań dialogowych do wszystkich wersji językowych (również w Wielkiej Bibliotece). Każda postać w grze, nawet najmniej znacząca otrzyma swój własny głos. Suma 1,5 mln pozwoli producentom na stworzenie wersji Director’s Cut zawierającej nowe lokacje, zagadki, postaci itp. Od kilku wiadomo także, że drugą grywaną postacią w grze, będzie asasyn Kian Alvane.


Swój sukces zaliczył także projekt Mage’s Initiation, zbierając kwotę ponad 81 tys. dolarów, około 13 dni przed końcem kampanii. W tej chwili gromadzone są dodatkowe pieniądze na urozmaicenie produkcji o kolejne dodatki. Nieco gorzej sprawa ma się z przygodówką Whispering Willow. Twórcom do osiągnięcia niezbędnego minimum potrzeba jeszcze niespełna 3000 dolarów (5 dni do końca). Aby wzbudzić dodatkowe zainteresowanie, udostępniono grywaną wersję demonstracyjną tego tytułu dostępną na oficjalnej stronie firmy. Na temat Xing: The Land Beyond> wspominaliśmy już kilka niusów niżej. Z uzbieram kwoty 15 tysięcy dolarów nie powinno być żadnych problemów (do sukcesu brakuje zaledwie 700$). Twórcy za dodatkowe wpłaty kuszą jednak stworzeniem nowych lokacji oraz innymi ciekawymi bonusami.

Pojawiła się także jedna nowa kampania dotycząca gry The Capri Connect – ostatniej części trylogii, raczej niezbyt znanej przygodowej produkcji od studia Silvio Savarese. Projekt bazuje na zdjęciach, animacjach oraz prawdziwych ludziach. Twórcy proszą o 30 tysięcy dolarów, z czego do tej pory udało się zebrać zaledwie 7%. Do zakończenia akcji pozostało jeszcze 52 dni.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?