XING: The Last Beyond
XING: The Land Beyond to gra przygodowa, nad którą pracuje studio White Lotus Interactive, opierająca się na eksploracji i rozwiązywaniu łamigłówek, a także porównywana do kultowej serii Myst. Będzie przedstawiać kontemplacyjną wędrówkę duszy przez zaświaty, polegającą na bacznym obserwowaniu otoczenia i wykorzystywaniu własnego sprytu do czynienia postępów. Jako gracze otrzymamy możliwość manipulacji środowiskiem za pomocą szeregu różnych sposobów, na przykład przywoływania deszczu, tworzenia śnieżyc czy zmieniania pory dnia, w celu rozwiązywania kolejnych zagadek. Nie uświadczymy typowych dialogów ani napisów, a jedynie wyszukaną poezję i tajemnicze komunikaty wyryte na kamiennych posągach. Podróżując pomiędzy wyspami krainy XING, przemierzymy góry, pustynie, lasy, wulkany oraz wiele innych malowniczych lokacji, w których znajdziemy okazałe świątynie, niesamowite umiejętności, smutne dusze i złożone łamigłówki.

Gra powstaje w grafice 3D i zostanie uzupełniona oryginalną ścieżką dźwiękową. Intuicyjna kontrola z perspektywy pierwszej osoby i minimalistyczny interfejs mają uczynić rozgrywkę przystępną, ale jednocześnie wciągającą dla doświadczonych graczy. Tytuł jest na razie przewidziany tylko na PC i prawdopodobnie zostanie wydany jesienią tego roku. Ma swoją kampanię na Kickstarterze oraz można na niego zagłosować w programie Steam Greenlight. Zachęcamy również do zajrzenia na oficjalną stronę gry.


News autorstwa Mel. Dziękujemy!


   

Komentarze


1020 #1 Jeziu5
dnia 05.03.2013 21:03
Mystopodobnym mówię zdecydowanie NIE Wink2
1617 #2 Mel
dnia 08.03.2013 21:28
Ja też. Przejście Mysta i Riven było wystarczająco traumatyczne. Wink2 Ale mają duże grono fanów.
2787 #3 SirXan
dnia 09.03.2013 22:46
A ja, Myst 1 grałem i ukończyłem. Dla mnie super. Jest oryginalny i ma swój urok (dla miłośników książek i tajemnic). Myst 2-5 mam, ale jeszcze nie grałem (bo nie mam czasu). A więc XING z pewnością jestem zainteresowany. Grin

Edit:
~Jeziu5 i ~Mel, nie przejmujcie się. Nikt nie zmusza Was do granie XING. Wink2 Każdy ma swój gust i pasji.
29 #4 SpokoWap
dnia 10.03.2013 17:39
Myst 3, 4 i 5 to najbardziej relaksujące gry jakie było mi dane poznać, serio Grin Można się zaciąć na amen, a i tak nie sposób się wkurzyć - zapewne na skutek odpowiednio dobranej muzyki i świetnej oprawy wizualnej :) Myst rządzi!
165 #5 Kami
dnia 11.03.2013 09:28
Khem... próbowałam grać w Myst 2... trafiłam na jakieś zagadki z którymi nie miałam bladego pojęcia co zrobić, a potem pojechałam gdzieś kolejką i stwierdziłam, że to jakaś dziwna gra, gdzie ma się cały wielki obszar pełen zagadek bez wyjaśnienia o co w nich chodzi i dałam sobie spokój... Shock
2787 #6 SirXan
dnia 11.03.2013 12:34
@Kami Bo pewnie nie znalazłaś wskazówki do zagadki. Wink2 W Myst często są wskazówki do zagadki i leżą gdzieś indziej. Bez znajomości wskazówki nie da rozwiązać niektóre zagadki. Trzeba tylko znaleźć, mieć dobre oczy i pamięć. Niektóre przełączniki w Myst powoduje zmiany w innej miejscu. Kami, to prawda, że świat Myst jest dziwny, bo rządzi zupełnie inne zasady od naszej Ziemi.
165 #7 Kami
dnia 15.03.2013 20:36
No raczej, że nie znalazłam Wink2 Ale gdzie ja miałam jej szukać? To jak szukanie igły w stogu siana, jak od razu ma się dostępny cały świat. Żadnej wskazówki nie miałam pod nogami ani w najbliższej okolicy, więc z tego co wiem, to równie dobrze mogła być i na końcu... nie wiem, to chyba jakaś wyspa była, to na końcu wyspy.

Nie mam zupełnie nic do tego, że tamten świat nie jest taki jak Ziemski Wink2 Bardziej po prostu nie widzę logiki w stworzeniu świata pełnego zagadek, których nie da się rozwiązać samodzielnie i rzucenie gracza do środka od tak, zamiast prowadzenia go określoną drogą.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?