Kentucky Route Zero
Kentucky Route Zero to najnowsza produkcja niezależnego studia Cardboard Computer, które tworzą Jake Eliott i Tamas Kemenczy. Sami autorzy nazywają ją swoją produkcję grą przygodową realizmu magicznego, które tworzą Jake Eliott i Tamas Kemenczy. Sami autorzy nazywają swoją produkcję grą przygodową "realizmu magicznego". Ma formę epizodyczną i na razie światło dzienne ujrzał pierwszy z 5 planowanych odcinków. Sposób rozgrywki jest inspirowany grami point-and-click, ale skupia się bardziej na przedstawieniu postaci, budowaniu atmosfery i snuciu opowieści niż na pomysłowych zagadkach czy wyzwaniach zręcznościowych. Ścieżkę dźwiękową stanowią oryginalne kompozycje muzyki elektronicznej autorstwa Bena Babbitta, wzbogacone o zbiór starych hymnów i standardów bluegrass, nagranych przez zespół The Bedquilt Ramblers.

W trakcie gry wcielamy się w postać Conwaya, kierowcy samochodu dostawczego antykwariatu, podróżującego ze swoim wiernym psem. Zwiedzamy sekretną autostradę biegnącą przez Jaskinię Mamucią pod stanem Kentucky i poznajemy tajemniczych ludzi, którzy tam mieszkają, pracują lub tamtędy podróżują. Bezpośrednią inspiracją mającą wpływ na postać gry były wielokrotnie odbyte przez twórców podróże przez Kentucky. Inny ważny bodziec stanowiła artystyczna instalacja, którą zbudowali parę lat wcześniej na podstawie tekstowej przygodówki z 1976 roku Colossal Cave Adventure. Czerpali również natchnienie z cudzych produkcji - istotnym punktem odniesienia był Another World, zwłaszcza jego oprawa graficzna i filmowy rytm.Tytuł zbiera entuzjastyczne recenzje i został nominowany w 4 kategoriach do nagród w nadchodzącym Independent Games Festival, w tym do nagrody głównej - Seumas McNally Grand Prize. Jest dostępny w wersjach na platformy PC, Mac i Linux. Można go kupić przez Humble Store, a parę dni temu także na Steamie, dzięki akcji Steam Greenlight. Póki co, jest objęty promocją i całość zawierająca 5 odcinków kosztuje teraz 10% taniej. Obecnie można zagrać tylko w Akt 1, kolejne części będą udostępniane z biegiem czasu. Akt 2 zostanie wypuszczony w okolicach kwietnia, a pozostałe mają się pojawiać w ciągu reszty roku.

"Kentucky Route Zero nie jest prawdziwą autostradą, więc jedynym sposobem, żeby odbyć nią podróż, jest zagranie w naszą grę." - Jake Eliott i Tamas Kemenczy

News autorstwa Mel. Dziękujemy!


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?