Voodoo
Niezależne hiszpańskie studio Ayramen od jakiegoś czasu pracuje nad swoją debiutancką grą point'n'click o nazwie Voodoo. Pod względem oprawy wizualnej, projekt przypomina Machinarium autorstwa Czechów z Amanita Design. Jak sugeruje tytuł, wcielimy się tutaj w laleczkę voodoo, przemierzającą starą fabrykę tekstylną. Na pierwszy rzut oka budynek wydaje się kompletnie opuszczony, lecz szybko okazuje się, że to tylko złudzenie. Przemierzając świat gry, natkniemy się na sporo niebezpiecznych pułapek, które mogą przyczynić się do śmierci naszej bohaterki. W trakcie rozgrywki zmierzymy się zarówno z łamigłówkami, jak i zręcznościówkami czy czasówkami. Nie uświadczymy natomiast dialogów ani ekwipunku. Premiera hiszpańskiej przygodówki, której oficjalna strona mieści się pod tym adresem, została zaplanowana na bieżący rok. Produkcja ukaże się na urządzeniach z systemem iOS, ale twórcy myślą również o portach na inne platformy. Nastąpiłoby to jednak w późniejszym terminie.   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 24.02.2013 14:49
Mega podobne do Machinarium xD
292 #2 Przemo
dnia 27.02.2013 00:49
O ile w Machinarium mieliśmy do czynienia ze światem zbudowanym z metalu, tak tutaj wszystko "kręci się" wokół włóczek, nici, guzików, igieł i innych materiałów krawieckich. Grin

To nie pierwszy raz kiedy twórcy gier podłapali pomysł od czeskiego producenta i jak widać wystarczy stworzyć produkcję opartą na zestawie elementów należących do tej samej dziedziny.

Niedługo dostaniemy "Gumisia" za bohatera przemieszczającego się po świecie zbudowanym z galerety, żelatyny, bitej śmietany i innych sweetsów. Smile2

Wracając do powyższego zwiastuna. Atmosfera wydaje się być trochę za bardzo mroczna, co dodatkowo potęgują niespokojne dźwięki w tle. Trochę mnie to zniechęca, no ale zobaczymy co będzie dalej.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?