Kickstarter
Jednak na Dreamfall Chapters nasze zainteresowanie Kickstarterem wcale się nie kończy. Tym bardziej, że nieco dłużej od przygód Zoe o pieniądze fanów walczy projekt Agustina Cordesa ze studia Senscape, który nosi tytuł Asylum. Do końca kampanii pozostało jeszcze sześć dni, a na koncie organizatorów znalazło się 95 tysięcy dolarów z planowanych 100 666 dolarów. W kolejnych aktualizacjach otrzymaliśmy między innymi dostęp do interaktywnego dema gry oraz silnika Dagon (coś dla osób parających się gamingiem). W ostatnim update’cie studio opublikowało kamienie milowe, za realizację których gra miałaby się pojawić na inne platformy – iPad, tablety z Androidem, Ouya, zyskać nowe lokalizacje oraz stworzyć ścieżkę dźwiękową opartą na żywych instrumentach. Ostatni cel nie został jeszcze ujawniony i aby go osiągnąć, zbiórka musiałaby zebrać 166 666 dolarów. Poinformowano jedynie, że na pewno trafiłby on w gusta fanów Scratches – poprzedniej produkcji tego studia.

Skoro jesteśmy już w klimacie horrorów to grupka utalentowanych osób ze sporym doświadczeniem, mieszcząca się w studiu Night Light Interactive pracuje nad projektem The Whispered Willow. Z założenia ma być on ręcznie rysowaną grą przygodową w 2D opierającą się na rozwiązywaniu zagadek i eksploracji pomieszczeń. Produkcja w pierwszej kolejności ma ukazać się na konsolę Ouya oraz systemy Windows, Mac i Linux, a w dalszej przyszłości także na Androidy oraz urządzenia Apple. Twórcy obiecują podzieloną na pięć rozdziałów emocjonalną historię, z których każdy będzie bardziej wciągający od poprzedniego. Historia zaś zanurzy gracza w odmętach ludzkiej duszy, aby rozwiązać tajemnicę zabłąkanych duchów. Naszą podopieczną zostania malutka Elena poszukująca zaginionego ojca. W czasie wędrówki wykorzystamy specjalne umiejętności dziewczyny do pokonania skomplikowanych łamigłówek. Do końca kampanii pozostało jeszcze 21 dni, a producentom udało się zebrać jedynie (a może „aż”) 44% z planowanej kwoty 15 tys. dolarów.

O tym, że Mage’s Initiation trafi na Kickstartera, było wiadomo już wcześniej. W końcu grupa Himalaya Studios rozpoczęła zbiórkę funduszy w ubiegły wtorek i już po zaledwie dobie udało jej się zebrać 43% kwoty potrzebnej na dokończenie projektu. W tej chwili wskaźnik wynosi nieco ponad 37 tys. dolarów, ale do zamknięcia zbiórki jeszcze długa droga, więc nie powinno być większego problemu z osiągnięciem sukcesu. Mage’s Initiation to projekt łączący elementy gry przygodowej oraz systemu RPG, zrealizowany w pełnym dwuwymiarze oraz przypominający klasyczne tytuły Sierry On-Line (głównie Quest for Glory oraz King’s Quest). Jak sama nazwa wskazuje, wyzwaniem gracza jest poprawne przejście inicjacji, czyli udowodnienia żeśmy godni tytułu maga poprzez wykonanie kilku trudnych zadań. Podczas naszej ostatecznej próby zwiedzimy malownicze krainy Igninoru napotykając wiele stworzeń rodem z baśni fantasy.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?