Dreamfall Chapters
Na Kickstarterze ostatnimi czasy zrobiło się gorąco za sprawą Dreamfall Chapters, któremu na niemal półmetku kampanii udało się uzbierać niespełna milion dolarów. Zacznijmy jednak od krótkiego podsumowania ostatnich dni zbiórki na przygodówkę Red Thread Games. W ostatnim czasie udało się zebrać fundusze na zrealizowanie dwóch kamieni milowych. Już wiadomo, że gra poza PC pojawi się także na systemach Linux oraz Mac, a także zostanie wprowadzona do niej nowa lokacja – Wielka Biblioteka w Markurii (kolejny kamień milowy, na realizację którego twórcy ustawili próg 950 tys. dolarów) zawierająca wiele ksiąg o historii Arkadii. Dodatkowo jednym z naszych zadań w „Rozdziałach” będzie podróż w Północne Góry, gdzie natrafimy na nowe plemię Manggojów.


Po przekroczeniu „bańki” twórcy postarają się rozbudować grę o nowe lokacje, zagadki czy wątki poboczne. Do gry powróci także lubiana z The Longest Journey postać Abnaxusa. Po przekroczeniu 1,05 mln dolarów będzie nam dane odwiedzić lokację House of All Worlds (Dom Wszystkich Światów) – jest to miejsce gdzie Lady Alvane opowiadała historię znaną z The Longest Journey. Po przekroczeniu poziomu 1,1 mln w nasze ręce zostanie oddany interaktywny komiks spinający w sobie najważniejsze wydarzenia z poprzednich dwóch części. Element ten będzie przydatny dla graczy, którzy z marką TLJ stykają się po raz pierwszy. Dodatkowe 50 tys. zostanie przeznaczone na ulepszenie ścieżki dźwiękowej, która zostanie oparta na żywych instrumentach oraz partiach wokalnych. Sama gra zaobfituje zaś w lepszą grafikę oraz galerię składającą się ze szkiców koncepcyjnych. Zabranie 1,25 mln dolarów spowoduje stworzenie pełnej francuskiej oraz niemieckiej wersji językowej, a także zaangażowanie do projektu większej ilości aktorów z poprzednich części.

Red Thread Games stara się codziennie publikować nową aktualizację na stronie kampanii. Szef studia zdradził na swoim Twitterze, że jeszcze dzisiejszej nocy poznamy kolejną lokację z gry. Tymczasem jutro o 18:00 czasu środkowoeuropejskiego za pośrednictwem serwisu Twitch.tv odbędzie się specjalna transmisja, w której Ragnar Tornquist, Martin Bruusgaard oraz Dag Scheve zagrają oraz opowiedzą o Dreamfall: The Longest Journey. Będzie to też doskonała okazja na zadanie pytania twórcom odnośnie najnowszej części sagi.


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 22.02.2013 14:03
Ktoś jeszcze prócz mnie będzie dzisiaj oglądać? Grin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?