Dreamfall Chapters
W tytule tej informacji umieszczanie wykrzyknika jest chyba zbędne, gdyż pewnie każdy z Was od momentu rozpoczęcia kampanii, domyślał się, że Dreamfall Chapters zdoła zebrać planowane 850 tysięcy dolarów. Elementu zaskoczenia nie było, ale i tak należy mówić o sporym sukcesie twórców. W każdym razie, magiczna kwota osiągnęła wymagany pułap wczorajszego wieczora. Nawet sami twórcy przygotowali się na ogłoszenie triumfu już wcześniej i równo o tej porze umieścili materiał video z podziękowaniami.


W tej chwili na koncie projektu znajduje się 875 tysięcy, a do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze równo 20 dni. Akcja skupi się zapewne na osiąganiu kolejnych kamieni milowych. Przypominamy, że po uzyskaniu 950 tys. dolarów do gry zostanie wprowadzona nowa lokacja – odbudowana biblioteka w Markurii, w której gracz będzie mógł poczytać co nieco o historii świata Arkadii i równowagi. Za równy milion dolarów otrzymamy dłuższą grę z nowymi zagadkami, lokacjami i postaciami. Najbardziej interesujący wydaje się projekt The Longest Journey Home, który powstanie po uzyskaniu sumy 2 milionów dolarów. Do tego jednak długa droga.


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 17.02.2013 13:35
Myślicie, że udadzą im się te dwa miliony? Smile2 Ja początkowo trzymałam kciuki za 1.5mln, ale szybko osiągnęli 100% sumy, więc teraz mam nadzieję na więcej. Wink2 Szczególnie po oficjalnym ogłoszeniu The Longest Journey Home.
292 #2 Przemo
dnia 17.02.2013 13:55
Szybko osiągnęli wymaganą sumę bo zbiórce na Dreamfall Chapters towarzyszyła cała kampania - wywiady, newsy, video, inne materiały. Na początku rzucili się wszyscy zapaleńcy tej serii, stąd taki szybki przypływ gotówki na koncie. Wątpię, aby Ci sami ludzie wpłacali dodatkową kasę na TLJH, o którym tak na prawdę nic nie wiadomo prócz nazwy.

Teraz pozostali tylko Ci niezdecydowani jeszcze lub osoby, które zostaną dodatkową zachęcone podczas dalszej zbiórki. Jak wyliczył jeden serwis, ostatnia dzienne wpływy na konto wynosiły w przedziale 33 - 31 tysięcy, a więc jeżeli liczyć średnią: 32 000 x 20 dni daje nam sumę 640 tysięcy.

Oczywiście mam nadzieję, że twórcą uda się zebrać te dwie bańki. The Longest Journey Home jeszcze stworzone jako przygodówka 2D i opowiadająca o okresie pomiędzy pierwszą częścią a Dreamfallem to chyba najlepsze, co mogłoby mnie teraz spotkać. Muszą zachęcić dodatkowo graczy, poprzez nowe kamienie milowe lub inne aktualizacje. Może dodatkowy zastrzyk gotówki przyczyni też wprowadzenie wpłat przez PayPala.
165 #3 Kami
dnia 17.02.2013 15:37
Cóż, są pewne pogłoski o czym TLJH może być, ale oficjalnie znany jest tylko tytuł. Jednak czy prawdziwi zapaleńcy skąpiliby kasy? Wink2 Wątpię. Chyba wystarczy wiadomość, że gra jest powiązana z uniwersum TLJ.

Myślę, że dobrze robią ujawniając kamienie milowe stopniowo.

Z PayPala nie ma aż tak dużych środków. Przy BS było to $48,131, więc nie tak dużo z sumy $819,691.
292 #4 Przemo
dnia 17.02.2013 15:44
Chodzi mi o to, ze prawdziwi zapaleńcy już wpłacili pieniądze na Dreamfall Chapters i raczej nie będą bulić drugi raz. Tym bardziej, że być może nic za to nie dostaną fizycznego, poza daniem możliwości twórcom stworzenia drugiej gry. TLJH nie ma w żadnym zestawie (pledge), więc nie jest powiedziane, że nie będą musieli kupić tej gry po premierze jeszcze raz.

Myślę, że sprawa TLJH jeszcze przed nami - może doczeka się oddzielnej kampanii. Póki co, jest Dreamfall Chapters i na tym należałoby się skupić. Smile2
165 #5 Kami
dnia 17.02.2013 15:56
Ale właśnie w tym rzecz Smile2 DC już jest. Teraz tylko kwestia tego jak dobre będzie.

A TLJH jest jeszcze przed nami.

Wysokość pledge można zmieniać, no i niektórzy z zapaleńców jeszcze czekają na wypłatę, żeby się dorzucić. Grin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?