Lucius
Firma Techland już dosyć dawna nie uraczyła polskich fanów gier przygodowych żadnym nowym tytułem. Na szczęście niedługo to się zmieni, gdyż rodzimy dystrybutor ma wydać w naszym kraju dwie przyzwoite produkcje. Pierwsza z nich - To the Moon trafi do nowej serii wydawniczej "Dobra Gra", która trafi do sklepów 20 lutego w cenie 19,90 zł. W tym samym dniu odbędzie się również polska premiera demonicznej produkcji Lucius (cena 49,90 zł), czerpiącej garściami z popularnego filmu Richarda Donnera pt. Omen. Poniżej zwięzłe opisy obu produktów.

"To the Moon to niezwykła, sentymentalna podróż w krainę ludzkich wspomnień i najskrytszych, niespełnionych marzeń. Gra łączy w sobie elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Gracz ma niezwykłą okazję odbyć podroż po snach tego człowieka i umożliwić mu spełnienie jego wielkiego marzenia – podróży na Księżyc. Aby odmienić życie staruszka gracze wcielają się w parę naukowców. W rozgrywce świat rzeczywisty przeplata się ze wspomnieniami umierającego bohatera, które gromadzone są za pomocą specjalnych kul symbolizujących kluczowe wydarzenia z jego życia. Celem gracza jest dokładne poznanie jego przeszłości i znalezienie sposobu na to, aby umożliwić spełnienie jego wielkiego marzenia."

    • To the Moon - recenzja na Adventure Zone

"Lucius to nietypowa przygodówka, w której gracz wciela się w postać sześcioletniego chłopca przechodzącego diaboliczną przemianę. Coś nakazuje Lucjuszowi uśmiercić domowników, w taki sposób, aby wyglądało to na nieszczęśliwy wypadek. Akcja gry odbywa się w rozległej rezydencji, która klimatem budzi skojarzenia z horrorami w rodzaju filmów takich jak „Omen” czy „Antychryst”. Domownicy tracą życie w pułapkach zastawianych przez diabolicznego sześciolatka. Nikt go nie podejrzewa. Lucjusz z każdą kolejną ofiarą otrzymuje nową nadprzyrodzoną zdolność, która pomaga mu osiągnąć cel jeszcze łatwiej i w coraz bardziej wyrafinowany sposób. Gra skrywa w sobie wiele mrocznych sekretów. Wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się także, w jaki sposób siły z piekła rodem zetknęły się z rodziną tego demonicznego chłopca."

    • Lucius - recenzja gry   

Komentarze


1431 #1 Toddziak
dnia 15.02.2013 22:24
Za 20 złotych chyba się skuszę na To The Moon.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?