The Walking Dead
Dan Connors – szef amerykańskiego studia Telltale Games, o którym stało się głośno w ubiegłym roku za sprawą przygodówki The Walking Dead, poinformował w wywiadzie dla Wall Street Journal, że łączna sprzedaż wszystkich epizodów powyższej produkcji wyniosła do tej pory 8,5 miliona. W przeliczeniu oznacza to, że jeden kupujący wydał na grę 16 dolarów, a za jeden epizod zapłacił 5 dolarów. Produkcja najlepiej radziła sobie na urządzeniach mobilnych iOS – sprzedaż wyniosła bowiem 25% ogólnych zysków. Przypominamy, iż TWD został wydany także na komputerach PC/Mac oraz na konsolach Xbox 360/PlayStation 3.

Powyższe statystyki napawają wielkim optymizmem twórców. Poza komercyjnym sukcesem, gra zdołała zyskać również wiele wyróżnień w rozmaitych plebiscytach, między innymi otrzymała prestiżowy tytuł Game of the Year podczas gali Video Game Awards. Zatriumfowała także na szczycie listy najlepiej ocenianych gier ubiegłego roku w serwisie metacritic.com z notą 95%.

Nic też dziwnego, że studio Telltale myśli o stworzeniu drugiego sezonu. Connors udzielając z kolei wypowiedzi dla Red Bull UK zdradził, że jest to w tej chwili priorytet. Sequel będzie bezpośrednio powiązany z pierwszą częścią, a gracz otrzyma możliwość załadowania zachowanych save’ów i kontynuowania opowieści od momentu, w jakim skończył poprzednią. W tej chwili w studiu trwa luźne zbieranie pomysłów. Z innych planów, Telltale chciałby stworzyć produkcję osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a także przygodówkę rozgrywającą w świecie Half-Life’a lub serii Halo. Brzmi ciekawie.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?