Dreamfall Chapters
Ragnar Tornquist od czasu utworzenia swojego nowego studia Red Thread Games oraz ogłoszenia prac nad Dreamfall Chapters, proszony jest o udzielenie komentarzy na różnych serwisach. Tym razem pojawiła się spora notka na łamach portalu Polygon.com, gdzie norweski producent zdradza kilka szczegółów na temat oczekiwanej przez wszystkich powyższej kontynuacji.

Podobnie jak w przypadku wydanego w 2006 roku Dreamfalla, gracz otrzyma okazję pokierowania trójką postaci, z czego dwie będą kobietami. W Rozdziałach powróci także kilka znanych bohaterów z poprzednich dwóch części serii, w tym główna bohaterka Dreamfalla - Zoe, której zachowanie ulegnie znaczącej zmianie. Przede wszystkim wzbogacona o przeżyte dotąd doświadczenia ma być osobą bardziej dojrzałą i poważną. Producenci chcą też zaangażować do projektu wszystkich oryginalnych aktorów, z czym - jak twierdzą - nie powinno być większego kłopotu.Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych niusach, Dreamfall Chapters nie zostanie podzielony na epizody. Zamiast tego gra będzie składać się z trzech "ksiąg", które ukażą się w tym samym czasie jako jedna całość. Każdy z nich ma dotyczyć poszczególnych etapów życia, a cała fabuła produkcji, być rozegrana w trochę ponad rok. To właśnie czas oraz jego upływ będzie odgrywał znaczącą rolę w najnowszej grze Red Thread Games.

Tornquist zdradza także, że Chapters będzie ostatnim tytułem sygnowanym nazwą Dreamfall, ale "prawdopodobnie" nie będzie ostatnią grą z serii The Longest Journey. Ponadto postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie pozostawiła po sobie poprzednia część. Producent luźno rozważa też wyjaśnienie, co takiego stało się w okresie pomiędzy pierwszym TLJ, a jego kontynuacją. Być może temat ten zostanie poruszony w kolejnych produkcjach. Dreamfall Chapters powstanie w zależności od wyników kampanii na Kickstarterze, która ma się rozpocząć na początku 2013 roku. Torniquist twierdzi, że crowdfunding jest chyba jedynym sposobem, aby produkcja ta ujrzała światło dzienne.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?