Komputer Świat GRY
Pora na informację z branży, która może nie jest bezpośrednio związana z grami przygodowymi, ale na pewno warto wiedzieć, co takiego dzieje się na polskim rynku. Tym razem sprawa tyczy się prasy komputerowej, z którą od kilku lat nie jest za dobrze i chyba coraz bardziej ustępuje ona dobrodziejstwom dostępnym w Internecie. Do rzeczy! Kilka dni temu do kiosków trafiło kolejne wydanie Komputer Świat GRY, we wstępniaku którego naczelny Bartłomiej Kossakowski poinformował, że to ostatni numer tego magazynu. Firma Axel Springer zrezygnowała bowiem z regularnego wydawania KŚG na rzecz wydań specjalnych.

Powodem takiego postępowania jest stale malejąca sprzedaż. Jakiś czas temu redakcja postanowiła zmienić formę wydawniczą pisma z miesięcznika na dwumiesięcznik. Aby osiągnąć lepsze wyniki, zamknięto także pokrewne pismo – Play PC. Pomimo tych zabiegów, nie udało się wzbudzić dodatkowego zainteresowania graczy. Według danych ZKDP sprzedaż numeru 4/2012 (lipiec-sierpień) wyniosła zaledwie 30,54% przy nakładzie 28 471 egz. W tej chwili na rynku liderem wśród pism o grach pozostaje niezmiennie od kilku lat magazyn CD-Action.

Komputer Świat GRY ukazywało się na rynku przez 13 lat. Pismo cechowało się rzetelnymi oraz wyczerpującymi testami gier przeznaczonymi dla mniej oraz bardziej doświadczonych graczy. Głównie na początku istnienia umieszczało na swoich płytach pełne wersje gier przygodowych, m. in: Książę i Tchórz, Jack Orlando, Simon the Sorcerer 2, King’ Quest V czy Torrin’s Passage. Niektóre z tych tytułów na potrzeby pisma tłumaczono na język polski.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?