Syberia III
Końcówka ubiegłego tygodnia okazała się niezwykle gorąca dla fanów gier przygodowych. Firma Anuman Interactive oraz należące do niej studio Microids zapowiedziały bowiem kontynuacje dwóch czołowych serii gier przygodowych. Mowa oczywiście o kolejnych perypetiach Kate Walker w przygodówce Syberia 3, a także o dalszych losach Księcia Ciemności w produkcji Dracula: The Shadow of the Dragon.

Informacja o grze Dracula 4 została ujawniona podczas imprezy Game Connection Europe. Twórcy pochwalili się jedynie, że procesem twórczym zajmie się studio Koalabs. W tej chwili nie są znane żadne szczegóły na temat linii fabularnej. Fani tej serii mogą natomiast spodziewać się kolejnej pełnoprawnej produkcji z kamerą umieszczoną w pierwszej osobie. Premiera została wstępnie zaplanowana na II kwartał 2013 roku. Udostępniono pierwszą grafikę z gry prezentującą jakieś domostwo umieszczone obok ruin katedry.


Dracula: The Shadow of the Dragon

Po trzech latach od pojawienia się pierwszej wzmianki o Syberii 3, Anuman Interactive oficjalnie poinformowało o nawiązaniu współpracy z Benoitem Sokalem. Jego pierwszym zadaniem będzie napisanie scenariusza do najnowszej produkcji traktującej o przygodach Kate Walker. Dobrą informacją jest także to, że obok belgijskiego artysty za projekt odpowiada także Elliot Grassiano – założyciel Microids, który nadzorował prace nad poprzednimi odsłonami Syberii. Premiera na PC oraz kilku innych platformach została zaplanowana na 2014-2015 rok. W komunikacie prasowym zaznaczono zaś, że proces produkcji gry dopiero się rozpoczął, więc można domniemać, iż wszystkie poprzednie pomysły związane z tym tytułem zostały anulowane.


   

Komentarze


1195 #1 czakalaka
dnia 28.11.2012 14:56
"W komunikacie prasowym zaznaczono zaś, że proces produkcji gry dopiero się rozpoczął, więc można domniemać, iż wszystkie poprzednie pomysły związane z tym tytułem zostały anulowane." - To dobra wiadomość może zrezygnują z trójwymiaru. Natomiast nie jestem za bardzo przekonany co do fabuły, historia się zakończyła się wraz z 2 częścią, i nie za bardzo wiem co mogłoby by być w 3 części.

I czekam na Draculę 4. Trzecia część miała naprawdę niepowtarzalny klimat, niespotykany przeze mnie w innych grach.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?