The Raven
Studio KING Art Games odpowiadające, jak dotąd jedynie, za wydane u nas niedawno The Book of Unwritten Tales, uruchomiło pod koniec ubiegłego miesiąca własny blog, za pomocą którego informuje fanów o najświeższych informacjach ze swojego sztabu. Już drugi wpis zdradził, że niemieccy producenci pracują obecnie nad pięcioma projektami. Pierwszy z nich to oczywiście angielska wersja prequela The Book of Unwritten Tales noszącego podtytuł The Critter Chronicles. Po ciągnących się problemach firmy z wydawcami, tytuł ten będzie wreszcie dostępny dla szerszej publiczności. Póki co, konkretny termin premiery nie został jeszcze ujawniony, ale jest szansa, ze gra trafi na nasze półki jeszcze w tym roku.

Drugą produkcją jest przygodówka The Raven, której wczesne demo zostało zaprezentowane dziennikarzom za zamkniętymi drzwiami podczas tegorocznych targów gamescom w Kolonii. Sam film zawierający kilka scen z gry, można obejrzeć już w sieci w tym miejscu. Akcja przygodówki przeniesie gracza do lat 60-tych XX wieku, gdzie naszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadki kradzieży drogocennych przedmiotów. Złodziej pozostawia po sobie czarne pióro, pozostając tym samym nieosiągalny dla stróżów prawa. W czasie przygody wcielimy się zarówno w detektywa prowadzącego sprawę owego przestępcy, jak i w samego złodzieja. Fabuła skupi się zaś na szmaragdzie (Oku Sfinxa) oraz jego transporcie ze Szwajcarii do Kairu na wystawę w Muzeum Egipskim. Premiera została zapowiedziana na przyszły rok.

KING Art pracuje także nad trzema innymi projektami, ale na daną chwilę nie chce udzielić żadnych szczegółowych informacji. Wiadomo, że jeden ma być przygodówką point and click, drugi strategią, a ostatni - trzema niewielkim produkcjami przeznaczonymi na przeglądarki. Pozostaje tylko czekać na dalsze szczegóły.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?