Kickstarter
Kickstarter w ostatnim czasie rozszerzył terytorium swojej działalności i od teraz poza obywatelami Stanów Zjednoczonych mogą z niego korzystać także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jak informuje szefostwo firmy, z biegiem czasu trafi także do innych krajów. W samym serwisie zaś z dnia na dzień przybywa coraz więcej ciekawych projektów. Również z naszego ulubionego gatunku gier. Oto kilka kampanii, które przewinęły się tam w ostatnim czasie.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o gigantycznym sukcesie projektu Homestuck Adventure Game tworzonego przez grupę MS Point Adventures i opartego na serii ilustrowanych sami-animacji udostępnianych w Internecie. Twórcom w niespełna dwa dni udało się zebrać zakładaną kwotę 700 tys dolarów, a w ciągu całej kampanii uzyskać niespełna 2,5 mln dolarów. Homestuck został zbudowany na szerokiej parodii gier video, w tym głównie klasycznych gier przygodowych. Twórca pracował już nad niewielkimi projektami tego typu, ale aby stworzyć pełnowartościową produkcję potrzebował do tego odpowiedniego zaplecza finansowego. Premiera Przygodówki została wstępnie zaplanowana na 2014 rok.

Z kolei niewielkie studio Gondefire Productions poszukujące środków na swój pierwszy projekt o nazwie Castle Dracula zebrało na Kickstarterze sumę 1673 dolarów (dwukrotnie większą niż planowano). Produkcja ma być klasyczną przygodówką point and click przeznaczoną na platformę PC oraz urządzenia iOS/Android. Gracz zostanie przeniesiony do małej wioski, gdzie ciężarna żona głównego bohatera zostaje porwana przez sługusów Drakuli. Naszym zadaniem jest udać się do jego zamku i ocalić kobietę zanim będzie za późno. Gracza czeka wiele pokoi do zwiedzenia, zagadek do rozwikłania czy pułapek do ominięcia, od których można zginąć. Castle Dracula ma posiadać pełne udźwiękowianie, jakość HD oraz klimatyczny soundtrack.

Pod koniec marca Bryan Wiegele oraz Simon Rosami próbowali zebrać fundusze na czwartą część serii Delaware St. John. Akcja zakończyła się fiaskiem, ale obaj panowie nie dają za wygraną i powracają na Kickstartera nieco bardziej przygotowani. W Asylum of the Lost gracz zagłębi się w mroczne zakamarki zamkniętego od dawna szpitala psychiatrycznego, w którym – jak się mówi – dopuszczano się różnych nadużyć na pacjentach, znęcania czy tortur. Bohater nękany potworną wizją będzie musiał odnaleźć swoją towarzyszkę Kelly Bradford zanim stanie jej się coś złego. W placówce pojawiają się też dziwne nadprzyrodzone moce. Tym razem twórcy chcą zebrać 45 tys. dolarów, czyli o 235 tys. mniej niż przy pierwszej próbie. Na daną chwilę udało im się zebrać 3500 dolarów, ale do końca kampanii pozostało jeszcze 55 dni.

Twórcy wydanego w 2001 roku Moon Tycoon – firma Anarchy Enterprises umieściła na Kickstarterze pomysł stworzenia klasycznej przygodówki point and click o nazwie Devil's Cove. Na zrealizowanie projektu poprosiła użytkowników o kwotę 185 tys. dolarów, której niestety nie udało się zebrać. Akcja miała się rozgrywać w przeklętym miasteczku portowym, gdzie zostało popełnionych wiele odrażających zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że tutejsze władze są winne nieszczęść, jakie mają tutaj miejsce i uciszają każdego, kto chce zapobiec tragediom. Czas ucieka, a gracz jest jedyną osobą, która może odkryć sekrety skrywane w Devil's Cove. Platformami docelowymi produkcji miały być komputery z systemami PC/Mac, urządzenia przenośne Apple, a także tablety i Androidy.

Ostatnim tytułem walczącym o wpływy jest Shadowgate – remake stworzonej w latach 80-tych przygodówki fantasty, wzbogaconej o nowe (jak się wyrażają twórcy – epickie) elementy. Akcja produkcji rozgrywa się w zamku zamieszkiwanym przez pewnego czarnoksiężnika, którego jedynym celem jest wezwanie złego demona i zyskanie kontroli nad tym padołem. Zadaniem gracza jest wypełnienie pradawnej przepowiedni, zwiedzenie różnych komnat zamku oraz zebranie starożytnych artefaktów. Jeżeli uda się zebrać kwotę 120 tys. dolarów, to Shadowgate zawita na PC, Mac, iOS oraz urządzenia z systemem Android.

Więcej o kampaniach na Kickstarterze możecie przeczytać w naszym zestawieniu:

    • Kampanie na Kickstarterze


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?