Hero-U
Przygodówki najwyraźniej przeżywają w ostatnim czasie renesans, co widać po wielu projektach niegdysiejszych czołowych producentów – dowiedzieliśmy się już o nowych produkcjach twórców Space Quest, Larry’ego Laffera, Gabriel Knighta. Teraz dają o sobie znać producenci znanej w latach 90-tych serii Quest for Glory, którzy w najbliższych tygodniach zamierzają powrócić z przygodówką Hero-U… przy drobnej pomocy fanów.

Już 19 października na Kickstarterze ruszy kampania mająca na celu zebranie funduszy na realizację Hero-U, gry fantasy będącej połączeniem klasycznej przygodówki oraz elementów RPG. Lori Ann Cole oraz Corey Cole – kreatorzy wspomnianej wyżej serii – twierdzą, że ich najnowsza produkcja będzie opierała się na eksploracji otaczającego świata, rozwiązywaniu łamigłówek, interakcji z innymi postaciami, a także turowego sytemu walki. Fabuła skupi się na pewnym złodziejaszku, który zostaje przyłapany na gorącym uczynku podczas grabieży, mającej na celu dostanie się do pewnej gildii. Bohater otrzymuje wybór – albo trafi do placówki resocjalizacyjnej, albo zgnije w więzieniu. Podczas pobytu w szkole zarówno nauczyciele jak i uczniowie przeradzają jego życie w prawdziwe piekło. Jednak głównym problemem gracza będzie starodawne zło kryjące się w katakumbach pod budynkiem.

Twórcy Hero-U spróbują zebrać na Kickstarterze 400 tys. dolarów. W tej chwili pracują ciężko nad ustaleniem przebiegu kampanii. Warto zwrócić też uwagę, że do prac nad grą zaangażowali także australijskie studio Brawsome znane w naszym kraju z pirackiej przygodówki Jolly Rover.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?