Butterfly
W 2008 roku informowaliśmy dosyć sporo na temat polskiej gry niezależnej pt. Butterfly utrzymanej w klimatach science-fiction/cyber punk, tworzonej przez Adama Kuczka. Projekt ten uległ kilku zmianom, wpierw z pierwszoosobowej przygodówki point and click, w hybrydę, o czym mogliście przeczytać w naszym wywiadzie z autorem. Pod koniec 2009 roku telipinus pisał o zawieszeniu prac nad grą z powodu braku czasu. Od tamtej chwili niewiele się zmieniło i prawdopodobnie Butterfly nie ujrzy światła dziennego.

Adam Kuczek w ostatnim czasie przerzucił się na branżę filmową i w ciągu ostatnich miesięcy pracował jako artysta koncepcyjny przy filmie Atlas Chmur reżyserii braci Wachowskich, który wchodzi do polskich kin 9 listopada 2012 roku, a także przy filmie Jupiter Ascending (premiera w 2014 roku). W tej chwili rozwija własny projekt o nazwie AK ART. Nie chce jednak porzucać sprawy Butterfly całkowicie i postanowił opowiedzieć historię udostępnionych szkiców koncepcyjnych, a w przyszłości rozważa opublikowanie niewielkiego artbooka z pozostałymi rysunkami. Wszystkie najnowsze grafiki można obejrzeć w rozwinięciu tej wiadomości. Trzeba przyznać, że robią wrażenie.

Fabuła Butterfly miała przenieść gracza do Szanghaju w roku 2099, gdzie androidy stanowią niemal 1/3 ogólnej populacji ludzi. Tajny agent dużej korporacji o nazwie ZEN Technologies zostaje wysłany z misją odnalezienia skradzionego prototypu modułu AI. W celu wyśledzenia złodzieje jest zmuszony zagłębić się w najgłębsze i najstarsze obszary megalopolis. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat fabuły pierwotnej wersji Butterfly'a, to odsyłamy do naszej zapowiedzi.

O grze można także przeczytać na blogu autora.





















   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?