Nancy Drew
Na początku sierpnia bieżącego roku ruszyła na Kickstarterze zbiórka w celu sfinansowania mobilnych wersji gier z cyklu Nancy Drew, za którym stoi amerykańska firma Her Interactive. Zamiarem twórców było przeniesienie na systemy iOS i Android tych odsłon serii, które zawitały wcześniej na komputery PC oraz Mac. Pierwszy tytuł, jaki miał doczekać się takiego portu to Nancy Drew: Tomb of the Lost Queen. Kickstarterowa kampania powinna zakończyć się 11 września 2012 r., ale deweloperzy anulowali ją kilka dni temu. Decyzja ta nie wzbudza zbytniego zdziwienia zważywszy na tempo gromadzenia funduszy. W czasie trwania akcji uskładano bowiem nieco ponad 13 tys. dolarów z planowanych 250 tys.

Her Interactive podziękowało fanom za wsparcie i postanowiło wyciągnąć wnioski z osiągniętych rezultatów. Producenci zrozumieli, iż przeniesienie na tablety oraz smartfony istniejącego tytułu nie wywołuje takiego zainteresowania jak zapowiedź zupełnie nowej produkcji. Jak sami przyznali, nie zapewniło im to wystarczającej liczby zwolenników, co przełożyło się na słabszą popularność kampanii. Chociaż miłośnicy cyklu nie odwrócili się od przygód pani detektyw, niekoniecznie pragną grać na innym urządzeniu. Nie przemówił do nich pomysł ekspansji serii w celu podwyższenia sprzedaży, a w konsekwencji zarobienia więcej pieniędzy na tworzenie kolejnych gier. Mimo porażki na Kickstarterze amerykańska firma nie porzuca jednak multiplatformowych planów. Her Interactive szuka nowych sposobów na ich realizację, lecz nie zapomina o potencjale drzemiącym w crowdfundingu. Niewykluczone, że w przyszłości ponownie uruchomi kampanię na stronie kickstarter.com.

Natomiast jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie od 17 września będzie można składać przedpremierowe zamówienia na dwudziestą siódmą już odsłonę perypetii młodej pani detektyw. Przygodówka nosi tytuł Nancy Drew: The Deadly Device i ukaże się na komputerach PC oraz Mac. Pudełkowa wersja gry trafi do sprzedaży z dniem 23 października 2012 r. Produkcja będzie również dostępna drogą dystrybucji cyfrowej. Co czeka główną bohaterkę w nadchodzącej części cyklu? Otóż tym razem Nancy przeprowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci naukowca, który zajmował się kontynuacją badań Nikoli Tesli. W trakcie rozgrywki przemierzymy laboratoryjne pomieszczenia, zetkniemy się z dziwnymi urządzeniami i przesłuchamy pracowników obiektu. Więcej szczegółów przeczytacie na oficjalnej stronie projektu. Pod powyższym adresem znajdziecie ponadto kilka zrzutów ekranu, a także zwiastun promujący The Deadly Device.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?