The Book of Unwritten Tales
Firma IQ Publishing ma przyjemność poinformować, iż została oficjalnym partnerem firmy Nordic Games, szwedzkiego wydawcy gier komputerowych, znanego m.in. z gry Alan Wake. W następstwie rozpoczętej współpracy plan wydawniczy IQ Publishing wzbogacił się o niezwykle atrakcyjną grę przygodową pt. The Book of Unwritten Tales.

The Book of Unwritten Tales to jedna z najlepszych gier przygodowych ostatnich czasów, wysoko oceniona przez graczy i wielokrotnie nagradzana przez media growe na całym świecie! Ta wspaniała, baśniowa gra przygodowa przygotowana została przez niemieckie studio KING Art Games, wcześniej odpowiedzialne za słynne przygodówki takie jak m.in. Simon the Sorcerer 4, The Black Mirror 2. Średnia ocen w serwisie metacritic wynosi 84%.

The Book of Unwritten Tales bazuje na sprawdzonym, klasycznym modelu point & click. We wszechobecnej zabawnej, humorystycznej konwencji odwołuje się do tematyki fantasy i gatunku RPG. Pastisz, satyra i unikalny dowcip często towarzyszą bohaterom, a uważne oko gracza odnajdzie w grze wiele nawiązań do gier, książek i filmów.

Niepowtarzalną zaletą gry jest olbrzymia ilość wciągających po uszy, bardzo urozmaiconych zagadek, które rozwiązywać będziemy aż 4 różnymi bohaterami - gnomem Wilburem, leśną elfką Ivo, łowcą skarbów Natem i włochatym Zwierzakiem! W wielu sytuacjach gra wymaga pokierowania kilkoma bohaterami jednocześnie dzięki czemu odkryjemy dodatkowe możliwości współpracy i unikalne zdolności postaci. Bogaty świat gry oferuje ponad 20 godzin zabawy, 150 zagadek oraz 300 aktywnych przedmiotów, 40 postaci niezależnych - fani przygotówek będą po prostu w siódmym niebie!

Oprawa audio-wizualna gry stoi na najwyższym poziomie! Przepiękne, bajkowe lokacje gry przygotowane zostały w wysokiej rozdzielczości 1920x1200 z opcjonalnym wygładzaniem krawędzi i efektami cząsteczkowymi takimi jak np. dym, mgła, realistyczne płomienie. Wszystkie modele postaci opracowano w pełnym trójwymiarze (3D) i wzbogacono o realistyczne, płynne animacje - np. ruchy twarzy. Całość okraszona została nastrojową i klimatyczną oprawą dźwiękową zawierającą aż 25 utworów, pozwalających graczowi idealnie wczuć w się rozgrywkę i przenieść w świat gry.

The Book of Unwritten Tales zostanie wydana w polskiej wersji językowej, w trzecim kwartale 2012 roku a jej cena została ustalona na niezwykle atrakcyjnym poziomie! Już wkrótce więcej szczegółów...

the_book_of_unwritten_tales_okladka

OPIS GRY

W baśniowym świecie Aventasii, ogarniętym na długo przez wojnę między Armią Cieni a Aliantami, sędziwy gremlin - archeolog Mortimer MacGuffin odnajduje tajemniczy artefakt, który skrywa ogromną moc. Według legendy, posiadacz tego skarbu zostanie władcą świata i będzie mógł decydować o jego losach.

Magiczny skarb pragną przechwycić agenci Armii Cieni. Ich przeciwnikami są przedstawiciele Przymierza - elfka Ivadora, człowiek Nathaniel oraz gnom Wilbur...

CECHY GRY

* Jedna z najlepszych gier przygodowych ostatnich czasów.

* Uznana przez graczy i wielokrotnie nagradzana przez media growe.

* Bajeczny, przepiękny świat gry.

* Wciągająca, uzależniająca i pochłaniająca przygoda.

* 4 zróżnicowanych bohaterów: gnom, elfka, pirat, Zwierzak.

* Wszechobecny humor, dowcip i pastisz wielu innych gier, książek i filmów.

* Olbrzymi świat gry - 150 zróżnicowanych zagadek, 300 aktywnych przedmiotów, 40 postaci niezależnych, ponad 20 godzin zabawy.

* Szczegółowa grafika w wysokiej rozdzielczości 1920x1200 z wygładzaniem krawędzi i efektami cząsteczkowymi.

* Trójwymiarowe modele postaci, realistyczne animacje (np. ruchy twarzy).

* Klimatyczna, nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

* Polska wersja językowa (lokalizacja kinowa).

the_book_of_unwritten_tales_screens

Źródło: Informacja prasowa


   

Komentarze


931 #1 jackowsky
dnia 04.09.2012 20:47
:lol3:
1020 #2 Jeziu5
dnia 04.09.2012 20:48
Wreszcie się doczekaliśmy Grin
660 #3 Madzius888
dnia 04.09.2012 22:55
Cieszę się, bo jeszcze nie dane mi było w nią pograć :)
1069 #4 wredny
dnia 05.09.2012 15:26
Polecam tę grę to świetnie ,wspaniale ,cudownie , znakomicie że księga opowieści nie napisanych w końcu trafia do Polski.:)
1004 #5 twig
dnia 05.09.2012 16:07
Też się cieszę, że The Book będzie można kupić w Polsce. To świetna gra i jednocześnie stosunkowo mało znana. Pisałem to już pewnie na AZ (i nie tylko) - to jest gra, którą dałbym komuś, kogo chciałbym zarazić miłością do przygodówek. Zawartość The Book nadaje się do tego znakomicie.
1269 #6 crouschynca
dnia 07.09.2012 00:37
Wreszcie spełniło się moje marzenie i gra zawita do polskich sklepów. Nie mogę się doczekać premiery. :)
1150 #7 mari185
dnia 09.09.2012 09:42
Świetnie, biorę z miejscaSmile2 Jeszcze żeby ktoś wydał Tajne Akta 3 jak najszybciej, zanim się zdenerwuję i kupię wersję angielskąSmile2
85 #8 gerdlu
dnia 10.09.2012 09:09
Zgodnie z zaktualizowanym 6.09 planem wydawniczym IQP "The Book ..." ma się pojawić 3.10 w cenie 59,90 PLN.
1170 #9 TexMurphy
dnia 11.09.2012 07:07
Ja jednak do tej beczki miodu wrzucę łyżkę dziegciu. Na litość boską, ta gra ma już trzy i pół roku! Niedługo będzie tak, że polskie premiery będą się ukazywać jako uczczenie piątej rocznicy wydania danej pozycji, podczas gdy reszta świata w tym czasie będzie grała w jej kolejny sequel....
Osobiście, po to, by uniknąć podwójnego wydawania pieniędzy, angielskojęzyczne gry, które mam na swojej "liście życzeń", kupuję za granicą dopiero trzy lata po premierze, bo tyle lat czekam na to, czy ktoś łaskawie zdecyduje się je wydać w Polsce. Jak widać to za mało, będę pewnie musiał przesunąć tą czasową granicę. BoUT na szczęście jeszcze nie kupiłem, choć kilka razy byłem już tego bardzo blisko, ale tylko dlatego, ze miałem jeszcze sporo innych zaległości.

To, co piszę, nie jest oczywiście zarzutem po adresem konkretnego wydawcy, który wypuszcza teraz na polski rynek BoUT, ale pod adresem ogólnej sytuacji na rynku gier w naszym kraju.
1004 #10 twig
dnia 11.09.2012 12:35
Zgadzam się z Tobą. W tym konkretnym przypadku jednak część "winy" leży również po stronie twórców - ich problemów z wydawcami, dystrybucją i marketingiem. Gra jest wspaniała, angielski dubbing urywa uszy - jednak dopiero teraz trafia do szerszego grona odbiorców (trafiła w końcu na steam i gog) i twórcy wreszcie może zarobią na stworzenie angielskiej wersji prequela. Marketing tej gry jest taki, że właściwie go nie ma. Zdziwilibyśmy się pewnie wszyscy, gdybyśmy dowiedzieli się skąd polski wydawca w ogóle dowiedział się o istnieniu tej gry... Pfft
10 #11 Elum
dnia 11.09.2012 18:31
No wal, twig. Zniosę wszystko. Skąd się dowiedział?
1004 #12 twig
dnia 11.09.2012 19:26
To już trzeba by zapytać u źródła Cool
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?