Kickstarter
Wieści z Kickstartera
crouschynca dnia 08.08.2012 19:08
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w bieżącym tygodniu rozpoczęła się zbiórka funduszy na rzecz przenośnych wersji gier z serii Nancy Drew. Odpowiedzialna za ów cykl firma Her Interactive zamierza wydać na urządzeniach mobilnych te części, które pojawiły się wcześniej na komputerach PC i Mac. W pierwszej kolejności deweloperzy planują zająć się portem Nancy Drew: Tomb of the Lost Queen na platformy z systemami iOS oraz Android. Kampania na Kickstarterze zakończy się pomyślnie jeśli do 11 września 2012 r. uda się uskładać co najmniej 250 tys. dolarów. Gdybyście mieli ochotę pomóc ekipie z Her Interactive, zajrzyjcie pod ten adres.

Oprócz tego, w ostatnim czasie zakończyło się kilka kickstarterowych kampanii mających na celu wsparcie przygodowych projektów. Niestety, nie wszystkim dopisało szczęście. Nie powiodła się m.in. akcja na rzecz hybrydowej przygodówki Ourfirg. Twórcy zdołali zgromadzić ponad 3 tys. dolarów, lecz do sfinansowania projektu potrzeba było przynajmniej 6 tys. Studio A and B and S and A nie porzuca jednak planów ukończenia Ourfirg. Deweloperzy planują powrócić na Kickstartera, tym razem udostępniając więcej informacji na temat opracowywanego tytułu, a także grywalną wersję demonstracyjną. Kolejna przygodówka, której kampania nie okazała się sukcesem to epizodyczny Ar-K. Zebrano ok. 15,5 tys. dolarów, podczas gdy minimalna kwota wynosiła aż 150 tys. W przypadku powodzenia owej akcji, na pewno doczekalibyśmy się wszystkich odcinków. Na razie nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy całej serii. Premierę drugiego epizodu, który jest prawie na ukończeniu zapowiadano na tegoroczny październik.

Kto natomiast może cieszyć się ze swoich rezultatów na Kickstarterze? Z pewnością powody do zadowolenia mają deweloperzy z SFB Games, zajmujący się kryminalną przygodówką o nazwie Detective Grimoire. Uskładano bowiem ponad 29,5 tys. dolarów przy wymaganych 25 tys. Gra powstaje najpierw na urządzenia mobilne (z iOS oraz Androidem). Jednakże po zakończeniu prac nad przenośnymi wcieleniami detektywa Grimoire, producenci poświęcą się wersjom na systemy Windows, Mac OS X i Linux. Przewidywana data premiery produkcji to wrzesień bieżącego roku. Ponadto do otwierania szampana i wznoszenia toastów mogą szykować się także twórcy utrzymanej w klimatach science fiction gry Jack Houston and the Necronauts. Wprawdzie do końca akcji na Kickstarterze pozostały jeszcze 33 godziny, lecz przekroczono już niezbędne minimum, wynoszące 56 tys. dolarów. Obecnie na koncie futurystycznej przygodówki znajduje się ponad 59 tys. dolarów.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?