Kickstarter
Doniesienia z Kickstartera
crouschynca dnia 22.07.2012 01:58
Jakiś czas temu informowaliśmy, że o wsparcie na Kickstarterze starają się przygodówki Ar-K oraz Jack Houston and the Necronauts. Jak obecnie przedstawia się sytuacja obu kampanii? Co do pierwszej z wymienionych gier, epizodyczna produkcja hiszpańskiego studia Gato Salvaje uzbierała póki co niecałe 6 tys. dolarów, podczas gdy do osiągnięcia sukcesu potrzeba dużo większej kwoty, a konkretnie 150 tys. Do końca akcji na rzecz Ar-K pozostało 16 dni. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Jack Houston and the Necronauts od ekipy z Warbird Games. Aktualnie uskładano ponad 40 tys. przy wymaganych 56 tys. Zbiórka ta potrwa jeszcze przez 19 dni.

Za pośrednictwem Kickstartera można też pomóc hybrydowej przygodówce o nazwie Ourfirg. Fabuła owego tytułu została osadzona w fikcyjnym świecie fantasy, zaś gracz wcieli się w tajemniczego mężczyznę, od lat ukrywającego się u mnichów. Pewnego dnia Mistrz Zakonu zleca głównemu bohaterowi ważną misję, co w konsekwencji doprowadzi go do udziału w odwiecznej walce pomiędzy dobrem i złem. Akcja finansowania projektu zakończy się powodzeniem jeżeli uda się zebrać minimum 6 tys. dolarów do 4 sierpnia tego roku. Produkcja powinna ukazać się na PC, Mac oraz iOS. Jednakże w przypadku zgromadzenia 17 tys. powstaną również wersje na systemy Linux i Android. Więcej szczegółów odnośnie Ourfirg na stronie kickstarter.com oraz domowej witrynie gry.

Ponadto trwa zbiórka w celu sfinansowania gry pt. Detective Grimoire. W tej detektywistycznej przygodówce spróbujemy rozgryźć zagadkę morderstwa popełnionego na mokradłach. Niestety, nasze śledztwo nie należy do najłatwiejszych ze względu na głównego podejrzanego, którym jest… legendarny potwór z bagien. W trakcie rozgrywki rozwiążemy logiczne zagadki, przesłuchamy podejrzanych i poszukamy wszelkich wskazówek, przybliżających nas do wyjaśnienia sprawy. Warunkiem powodzenia kampanii na Kickstarsterze jest zgromadzenie przynajmniej 25 tys. dolarów do dnia 2 sierpnia bieżącego roku. Detective Grimoire powstaje głównie z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, lecz kwota 30 tys. dolarów pozwoli stworzyć także porty na komputery PC i Mac. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie na jego kickstarterowej stronie. Natomiast pod tym adresem można zapoznać się z przeglądarkowym demem gry.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?