The Inquisitor : The Plague
Nicolas Eymerich, Inquisitor: The Plague to włoska przygodówka, tworzona przez firmy TiconBlu oraz Imagimotion, pod kierownictwem Ivana Venturi. Jej premierę zapowiedziano na koniec bieżącego roku. Natomiast w ostatnim czasie, producenci doprecyzowali termin wydania gry i ujawnili, że możemy się jej spodziewać w listopadzie. Produkcja ma być pierwszym sezonem sagi, a w jego skład wejdą cztery epizody: The Inquisitor, The Village, The Demon, The Abbey. Jak obiecują twórcy, ukończenie każdego odcinka powinno zająć około czterech godzin. Ponadto na 2013 r. przewidziano wersję deluxe, zawierająca wszystkie epizody. Gra zawita na PC, Mac i systemy operacyjne iOS oraz Android.

Co ciekawe, deweloperzy pomyśleli o osobach, które chciałyby zapoznać się z perypetiami Eymericha bez pokonywania zagadek logicznych. Specjalnie dla nich przygotowano tryb Interaktywnej Powieści, z funkcją automatycznego rozwiązania łamigłówek. Z kolei dla niewidomych przyszykowano tryb "gry audio", pozwalający na przejście produkcji z zamkniętymi oczami. Oprócz tego Nicolas Eymerich to pierwsza gra video w pełni zdubbingowanej, łacińskiej wersji językowej. Przygodówka będzie też zawierać włoski oraz angielski dubbing. W przypadku napisów, możemy oczekiwać jeszcze niemieckiego i francuskiego poza trzema wspomnianymi wyżej językami.

Tytułowy Nicolas Eymerich jest postacią autentyczną, a także bohaterem słynnego cyklu powieści autorstwa Valeria Evangelisti. W przygodówce, której akcja rozgrywa się w XIV w. na południu Francji nie zabraknie wątków nadprzyrodzonych. W trakcie rozgrywki pokierujemy oczywiście poczynaniami bezlitosnego inkwizytora. Duchowny zostaje wezwany do odległej wioski, aby zbadać sprawę zaginięcia pewnego zakonnika. Miejsce, jakie odwiedzi nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ skrywa niepokojące tajemnice i na dodatek, boryka się ze śmiertelną plagą.


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 05.07.2012 00:01
Już w listopadzie? Super Grin

Ale z tą łąciną... łacina nie jest umarłym językiem? Że można ją czytać i pisać, ale nie mówić? W każdym razie chyba nie ma teraz krajów, w których byłby to główny język? Chyba trochę kasa w błoto za ten dubbing.
660 #2 Madzius888
dnia 05.07.2012 00:28
Wow, przedsięwzięcie naprawdę spore. No to obstawiamy: ile opóźnienia zaliczą z pierwszym epizodem? Grin
1004 #3 twig
dnia 05.07.2012 16:02
Pewnie miesiąc - a następny wyjdzie za 2 lata (jeśli w ogóle wyjdzie :E)
165 #4 Kami
dnia 06.07.2012 00:11
No to ja optymistycznie zakładam że będą na czas, a kolejny epizod max rok Smile2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?