1954: Alcatraz
Wyspa Alcatraz zawsze przyciągała popkulturę za sprawą nieczynnego już zakładu karnego. Swego czasu zawitali tam Sean Connery i Nicolas Cage w wyreżyserowanym przez Michaela Baya filmie sensacyjnym Twierdza. Z kolei bieżący rok przyniósł nam premierę serialu telewizyjnego Alcatraz. O słynnym wyspiarskim więzieniu przypomnieli sobie także twórcy gier video. Projekt o tytule 1954: Alcatraz ma być przygodówką w stylu 2.5D, zaś jego autorzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w tym gatunku. Nad produkcją pracuje bowiem Daedalic Entertainment wespół z Irresponsible Games. Pierwsza z firm zasłynęła takimi pozycjami jak The Whispered Word czy A New Beginning. Założycielem drugiego studia jest Gene Mocsy, współtwórca A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island.

Gra przeniesie nas w lata pięćdziesiąte XX wieku i pozwoli wcielić się w rolę mężczyzny o imieniu Joe. Nasz bohater znajduje się w kiepskiej sytuacji, gdyż skazano go na 40 lat więzienia za napad z bronią w ręku. Aby wyrwać się z Alcatraz, Joe potrzebuje pomocy swojej żony Christine. Niestety, kobietę dręczy znajomy gangster Mickey, który pragnie zagarnąć cały łup dla siebie. Na ową zdobycz czyhają również inne osoby, lecz tylko Joe zna miejsce jej ukrycia. Jak zapowiadają deweloperzy, podjęte przez graczy decyzje wpłyną na losy bohaterów. W konsekwencji, przygodówka będzie cechować się nieliniową fabułą oraz obecnością alternatywnych zakończeń.

1954: Alcatraz ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC. Dokładna premiera produkcji powinna zostać ujawniona w najbliższym czasie, natomiast już teraz możecie obejrzeć dwa zrzuty ekranu. Poniżej znajdziecie udostępnione przez twórców obrazki.

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?