Lifeless Planet
Targi E3 już za nami. Prócz gry Lucius firma Lace Mamba Global reklamowała także inną grę przygodową, której akcja rozgrywa się na odległej planecie. Lifeless Planet to trzecioosobowa produkcja od Stage 2 Studios będąca połączeniem elementów gry przygodowej oraz zręcznościowej, przeznaczonej na komputery klasy PC oraz Mac.

Wcielając się w pewnego astronautę trafimy w sam środek niezbadanej planety, leżącej daleko poza naszym układem słonecznym. Zaraz po wylądowaniu okazuje się, że miejsce te składa się jedynie z pustyń oraz kanionów. Nie nadaje się więc do osiedlenia przez istoty żywe. Będąc na tym pustkowiu, staniemy do nierównego wyścigu z czasem, gdyż zbiornik z tlenem bohatera uległ uszkodzeniu powodując tym samym wyciek życiodajnego gazu. Naszym zadaniem będzie odnalezienie zaginionych kompanów oraz zbadanie tego miejsca. Szybko okazuje się, że nie jesteśmy pierwszymi ludźmi którzy postawili stopę na tej planecie. Trafimy do opuszczonej sowieckiej kolonii. Co tutaj robili i jakie tajemnice skrywali?

Lifeless Planet była z początku produkcją niezależną i została po części sfinansowana przez graczy za pośrednictwem Kickstartera. Projekt jednak zdołał oczarować swoją pomysłowością dystrybutora Lace Mamba Global i zostanie wydany w formie detalicznej oraz cyfrowej w okolicach IV kwartału 2012 roku. Dostępny jest nowy zwiastun gry oraz screenshoty.


   

Komentarze


1184 #1 kamiko
dnia 10.06.2012 00:33
A ja właśnie kończę 50. stronicowe opowiadanie o martwej planecie i samotnym astronaucie.
W taką grę zagram z rozkoszą!
29 #2 SpokoWap
dnia 10.06.2012 00:37
A ja od kilku dni pogrywam w "The Dig", też podobne klimaty Wink2
1020 #3 Jeziu5
dnia 10.06.2012 11:36
www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_525/lifeless_planet_08.jpg

Patrząc na to zdjęcie skojarzyła mi się końcówka Dreamfalla. Kojarzycie ten domek dla lalek ?

Produkcja na pewno zapowiada się na klimatyczną grę. Zagram z chęcią :)
165 #4 Kami
dnia 10.06.2012 15:28
Hm, hm... szczerze mówiąc, gdyby to mi taki zbiornik z tlenem uległ uszkodzeniu, to na pewno nie zajmowałabym się badaniem obcej planety. Lol2

Wyścig z czasem nie kojarzy mi się zbyt dobrze. Jak przystało na przygodówkowicza, lubię sobie poodkrywać i pobadać, a to wszystko zajmuje sporo czasu. Nie wiem jak zostanie to rozwiązane w grze. Filmik na Kikstarterze wygląda bardzo zachęcająco, cała fabuła zapowiada się ciekawie (ach, te tajemnicze nieznajome Wink2 ). Dla mnie dużo będzie zależeć od tego rozwiązania z czasem.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?