W tym tygodniu
Te wydanie podsumowania wyjątkowo obejmuje dwa ostatnie tygodnie. W tym wydaniu znajdziecie trochę informacji na temat remake’u pierwszej części Larrego, informacje, co takiego planuje Bill Tiller (A Vampyre Story), odnośniki do wywiadów oraz kilka innych, pomniejszych rzeczy.

Leisure Suit Larry HD

Studio Replay Games uzyskało dotychczas 95% kwoty z 500 tys. dolarów potrzebnych na stworzenie remeke’u pierwszej części Leisure Suit Larry. Do końca zbiórki pozostało jeszcze niespełna 8 dni, a twórcy zachęcają graczy kolejnymi nagrodami. Wpłacający powyżej 150$ otrzymają zestaw „The Lefty’s Bar Pack”, w skład którego wchodzi kieliszek z logiem wspomnianego baru, cztery przypinki, odświeżacz do oddechu marki Lefty's oraz długopis w kształcie jednej z pracownic baru. :) Ostatnio opublikowano także wzór koszulki z logiem wspomnianego budynku, a także pojawia się coraz więcej wypowiedzi twórcy całej serii – Ala Lowe’a. Wszystkie informacje oraz nowe materiały dostępne są na stronie Kickstarter.com.Wywiady

Dwa ostatnie tygodnie zaobfitowały w kilka ciekawych wywiadów z twórcami gier przygodowych. Swojego komentarza na łamach IndieGames.com udzielił Vince Twelve promujący najnowszy projekt o nazwie Resonance. Z kolei Alternative Magazine Online zamieścił zapis rozmowy z niezwykle aktywną ostatnio Jane Jensen (na stronie dostępny jest również jeden nowy szkic z Gray Matter 2), zaś redakcja Rock, Paper, Shotgun wypytuje Ala Lowe’a oraz Paula Throwe’a o remake pierwszej części Larrego.

A Vampyre Story

Bill Tiller poinformował ostatnio za pośrednictwem swojego profilu na Twiterze, że studio Autumn Moon Entertainment zamierza w najbliższym czasie powrócić do tworzenia gier komputerowych przy pomocy strony Kickstarter.com i dobrej woli fanów. Tiller miał w ostatnich latach dużo planów na wydanie kontynuacji swoich flagowych przygodówek takich jak A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island, jednak żaden z dystrybutorów nie wyraził chęci na sfinansowanie jego pomysłów. Czy o powstaniu dalszych części przygód Mony i Frodericka zadecydują teraz gracze? Przekonamy się niebawem.

J.U.L.I.A: Untold

Od kilku dni dostępna jest już na iTunes gra logiczna J.U.L.I.A: Untold, której akcja rozgrywa się w uniwersum wydanej jakiś czas temu na PC gry przygodowej J.U.L.I.A. Wersja na urządzenia Apple nie jest jednak przygodówką, a zbiorem 50 łamigłówek logicznych o różnym poziomie trudności. Cena gry wynosi 0,99$, ale dla wszystkich, którzy zechcieliby wypróbować grę za darmo, przewidziana została wersja demonstracyjna.

Legionowska Rozgrywka: Sportowy Detektyw

Wystartował już oficjalny profil w serwisie społecznościowym Facebook traktujący o nowym projekcie warszawskiego studia Nitreal Games (Misja Bielany, Mazowsze: Pogoń w czasie), którego tytuł to Legionowska Rozgrywka: Sportowy Detektyw. Z biegiem czasu będą pojawiały się kolejne doniesienia z procesu produkcji, tymczasem opublikowano drugi screen prezentujący kolejna postać z gry. Premiera pierwszego z czterech epizodów powinna nastąpić niebawem.Galerie

    • The Walking Dead (6 nowych szkiców)   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?