GOG.com
Od kilku miesięcy serwis Good Old Games zapowiadał duże zmiany w swojej polityce biznesowej oraz rozszerzenie zakresu sprzedaży gier. Dzisiaj punktualnie o 10:00 zarząd odkrył wszystkie karty i pokazał odświeżoną wersję strony internetowej, a także szereg nowości. Wszystkie zmiany zostały spięte w klamrę i oznaczone hasłem „Bigger, Fresher, Newer”. Największą niespodzianką jest rezygnacja z dotychczasowej nazwy portalu, czyli Good Old Games oraz przyjęcie oficjalnego tytułu gog.com – skrótu stosowanego przez użytkowników od początku istnienia serwisu. Jak się zapewne wielu z Was domyśla, takie działanie jest związane z odrzuceniem polityki sprzedaży jedynie starych klasycznych gier komputerowych i rozszerzenie oferty także o nowsze produkcje.

Wiosenne porządki zrobiono także na stronie głównej, dodano przejrzystszy system newsów, listę najgorętszych tytułów w ofercie oraz wzbogacono panel użytkownika. Z okazji odświeżenia serwisu dodano także kilka nowych gier, a dla fanów przygodówek najciekawszą pozycją wyda się The Whispered World wraz z szeregiem bonusów w postaci ścieżki dźwiękowej, szkiców koncepcyjnych, itp. Wszystko w cenie 14,99$, a zakupione oprogramowanie jest wolne od jakichkolwiek zabezpieczeń. W przyszłości na gog.com będą trafiać również produkcje niezależne. Niebawem zostanie dołączona kultowa gra czeskiego studia Amanita Design jaką jest Machinarium: Collector’s Edition. Na nowe informacje zapewne nie przyjdzie czekać nam zbyt długo.


   

Komentarze


1004 #1 twig
dnia 28.03.2012 10:02
Elektroniczna wersja Whispered World po angielsku z dodatkami w postaci jpegów czy tam pdfów z obrazkami w cenie pudełkowej polskiej wersji? Niezły deal Pfft
660 #2 Madzius888
dnia 28.03.2012 11:59
Też się zastanawiam nad celowością dołączenia do oferty takiego wydania. No i w takim razie dlaczego dalej: Good Old? Pfft2
292 #3 Przemo
dnia 28.03.2012 12:24
@Twig - jeżeli ktoś lubi polskie wersje, to oczywiście może się w takową zaopatrzyć. Natomiast, jeżeli nie zwraca uwagi na wersję językową i nie chce sobie zagracać pokoju pudełkami, to taki gog.com jest dobrym rozwiązaniem. Ja z miesiąca na miesiąc coraz bardziej jestem przychylny takim elektronicznym wydaniom.

@Madzius - toż piszę, że nazwa Good Old Games została porzucona, a skrót gog.com może sobie każdy interpretować jak chce.
165 #4 Kami
dnia 28.03.2012 13:16
Ja tam wręcz szukam wersji angielskich na allegro, bo pudełko lubię, ale polskiej wersji językowej nie znoszę. Pfft2
1004 #5 twig
dnia 28.03.2012 13:26
@Przemo - jeżeli ktoś nie chce mieć polskiej wersji i nie chce pudełka, to po co ma płacić cenę, w której właściwie jest opłata za pudełko i tłumaczenie? Tu: http://eu-adventureshop.gamesplanet.com/buy-download-pc-games/The-Whispered-World-1873-44.html?affiliate=AG_wheretobuy można kupić elektroniczną wersję Whispered World po angielsku za 9,99 euro - to ponad 20 złotych różnicy. Po co przepłacać?
165 #6 Kami
dnia 28.03.2012 15:34
Khem... no dobrze twig, ale to, że zawsze gdzieś można kupić coś taniej to nie żadna nowość, prawda?

Mimo to wydania z bonusami jak ścieżka dźwiękowa, concept art itp. nadal mają się dobrze i jest na nie popyt. Zależy czy po prostu chcesz sobie przejść grę, czy ciekawi cię też jak ona powstała, bądź lubisz nacieszyć uszy muzyką, która do gry była tylko dodatkiem, ale sama w sobie też stanowi dobry produkt.

Szukanie ofert z samą grą i porównywanie ich do wersji z bonusami trochę mija się z celem.
1582 #7 Ilcoron
dnia 28.03.2012 16:44
Jakosć i unkatowosć tych dodatków, przynajmniej w przypadku The Whispered World, też budzi moje wątpliwosci. Scieżka dźwiękowa z gry była od samego początku (i na dzień dzisiejszy nadal jest) do pobrania legalnie za darmo ze strony wydawcy, łacznie z projektem okładki, którą można sobie samemu wydrukować. Nie widzę w tej ofercie nic szczególnie atrakcyjnego, zwłaszcza, że jeszcze parę miesięcy temu w empiku polską pudełkową wersję (tekst mówiony: angielski, polskie napisy) można było dostać za 18 złotych. Zgadzam się, że concept-arty w postaci jpegów to nie to samo co szkice prezentowane w postaci pocztówkowej czy osobnej książeczki.
292 #8 Przemo
dnia 28.03.2012 20:21
Oczywiście każdy z Was ma rację. Zależy po prostu kto jakim czynnikiem się kieruje. Jedyni zwracają uwagę na pudełko, bo np. kolekcjonują gry i lubią mieć jej fizyczną wersję, inni przykuwają uwagę do ceny, a jeszcze inni wolą wydać więcej, ale mieć szereg dodatków w postaci OST, artów, itd.

The Whispered World to rzeczywiście słaby przykład, bo soundtrack jest dostępny za darmo, a polskie wydanie ma przetłumaczone jedynie napisy. Nie mniej jednak na gogu często są dodawane różnego rodzaju bonusy - ja już kilka gier kupiłem, których polska wersja leży u mnie na półce. A wspomniałem o TWW w newsie, bo wśród nowości nie było żadnej innej przygodówki. Nikogo do zakupu nie zachęcam. Pfft
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?