Tex Murphy
Wielki sukces osiągnięty przez studio Double Fine Productions, które w ubiegłym tygodniu zakończyło zbiórkę pieniędzy na swoją nową grę przygodową z wynikiem 3,3 mln dolarów przyciągnął uwagę kolejnych producentów gier. Na wskrzeszenie swojego kultowego bohatera Texa Murphy’ego zdecydował się także Chris Jones. 15 maja na stronie kickstarter.com rozpocznie się zbiórka pieniędzy i jeżeli tylko uzbiera się odpowiednia suma, wtedy autorzy zabiorą się tworzenie szóstej części przygód detektywa.

Tex Murphy to seria klasycznych przygodówek stworzona przez studio Access Software. Ostatnia część o tytule Tex Murphy: Overseer miała premierę w 1998 roku i była zrealizowana w stylu FMV. Produkcją najnowszej odsłony Texa miałoby się zająć założone w 2007 roku studio Big Finish Games, które znane jest z tworzenia średniej jakości gier będących połączeniem gatunków przygoówki point and click oraz hidden object (Three Cards to Midnight, Three Cards to Dead Time). Opublikowano także zabawny film zdradzający nieco więcej szczegółów o całym przedsięwzięciu.

Z kolei firma ICOM Simulations wyraziła chęć stworzenia remake'u niemal 20-letniej już gry przygodowej pt. Sherlock Holmes: Consulting Detective, której kontynuacje pojawiały się z biegiem kolejnych lat. Twórcy pragną teraz odświeżenia tej produkcji i przystosowania na dzisiejsze standardy. W zależności od tego, jaką sumę zgodzimy się darować, otrzymamy odpowiednie niespodzianki. Aby doszło do realizacji projektu, niezbędne jest uzbieranie sumy 55 tys. dolarów. Gra pojawiłaby się na systemach iOS, Android, PC oraz Mac i zostałaby podzielona na dziewięć odcinków. Więcej informacji dostępnych jest na stronie kickstarter.com.


   

Komentarze


1431 #1 Toddziak
dnia 25.03.2012 19:35
Super wiadomość, świat potrzebuje więcej Sherlocka! Grin
Mam nadzieję, że akcja się uda.
2008 #2 mops
dnia 29.03.2012 13:57
Tak tylko gwoli ścisłości, ICOM Simulations nie istnieje od 1998 roku Wink2
Autor projektu, David Marsh, pracował w ICOM nad wszystkimi ichnimi przygodówkami, i teraz pod własnym szyldem, Zojoi, odzyskał do nich prawa (nie tylko do Sherlocka, ale i do gier takich jak Shadowgate czy Deja Vu). I zaczyna przywracanie ich na współczesne systemy, z odświeżoną szatą graficzną, a na pierwszy ogień idzie właśnie Sherlock.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?