W tym tygodniu
Zgodnie z powiedzeniem „lepiej późno niż wcale” publikujemy kolejne podsumowanie tygodnia. Tym razem trochę więcej materiałów filmowych, m.in. zwiastuny J.U.L.I.A., The Dark Eye, druga część video z wypowiedziami twórców The Walking Dead, sesje nagraniowe z gry Captain Morgane, a także inne wzmianki na temat A Vampyre Story, Adam’s Venture 3, Jack Keane 2 i inne.



Botanicula

W pierwszej połowie marca miała miejsce coroczna impreza Festiwalu Gier Niezależnych. Tuż przed jej zakończeniem organizatorzy wyróżnili najlepsze gry dla poszczególnych kategorii. Wśród zwycięzców znalazły się dwie przygodówki. W kategorii „Excellence In Audio” dominowała Botanicula od czeskiego studia Amanita Design, a w kategorii „Excellence In Visual Art” nie miało ze sobą równych Dear Esther autorstwa thechineseroom.

Captain Morgane and the Golden Turtle

Nowa przygodówka Wizarbox utrzymana w pirackiej konwencji trafi do sprzedaży już 30 marca. Twórcy tymczasem chcą się pochwalić ciężką pracą, jaką włożyli autorzy podkładający głos głównych postaci w grze. W tym celu opublikowali nagrania na których zobaczymy w akcji Jules DeJong w roli Morgany oraz Roba Rackstrawa wcielającego się w niezbyt rozgarniętego pirata Vasco.


Jack Keane 2

Dokładnie w Dzień Kobiet studio Deck 13 Interactive opublikowało nowy szkic koncepcyjny pochodzący z drugiej części przygód Jack Keane. Oczywiście owy szkic prezentuje postać kobiety, która zapewne będzie odgrywała znaczącą rolę w fabule produkcji. W tej chwili jednak nie wiadomo zbyt wiele kim owa dama jest.



The Walking Dead

Telltale Games opublikował drugi odcinek filmu Playing Dead, w którym AJ Locascio wypytuje producentów z Telltale na temat ich najnowszej produkcji, jaką jest komputerowa adaptacja The Walking Dead. W tym wydaniu posłuchamy wypowiedzi Gary’ego Whitta nadzorującego przebieg prac nad grą oraz głównego programisty Seana Vanamana.

Escape from Weston

Niezależne studio Dauntless Design udostępniło wersję demo swojej najnowszej przygodowej produkcji, której akcja osadzona jest w okresie wczesnego średniowiecza. Inspiracją dla Escape from Weston są takie serie jak King’s Quest czy Ultima z gatunku RPG. Gra utrzymana jest w tematyce fantastycznej, więc w czasie wędrówki gracz napotka wiele dziwnych kreatur oraz nietuzinkowych postaci. Demo oraz zwiastun dostępne są na stronie producenta.

A Vampyre Story

Na łamach serwisu MixMojo.com pojawił się wywiad z Pedro Macedo Camacho, twórcą ścieżek dźwiękowych do gier A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island. Kompozytor opowiada o swoich początkach kariery oraz współpracy z Autumn Moon Entertainment. Pomiędzy kolejnymi pytaniami opublikowano kilka utworów do przesłuchania.

Adam’s Venture 3: Revelations

W sprzedaży dostępny już jest trzeci epizod gry Adam’s Venture: Reveletions, do kupienia za pośrednictwem sklepu internetowego Iceberg Interactive. Wszyscy zainteresowani produkcją powinni się śpieszyć, gdyż trwa właśnie promocja, dzięki której można nabyć grę w 50%-owej promocji, czyli w cenie 9,99 Euro.

Good Old Games

Oferta sklepu internetowego GOG.com, specjalizującego się w cyfrowej dystrybucji starych, kultowych gier komputerowych wzbogaciła się w ubiegłym tygodniu o dwie kolejne produkcje przygodowe. Są nimi Still Life 2, czyli kontynuacja śledztwa Victorii McPherson w sprawie seryjnego mordercy, oraz mroczna produkcja 11th Hour. Cena każdej z gier została ustalona na kwotę 9,99$.

Double Fine Productions

Ponad 3 miliony dolarów, tyle udało się zebrać firmie Double Fine Productions na nową grę przygodową. Na stronie Kickstarter pojawiły się kolejne aktualizacje, w których Tim Schafer zdradza kolejne informacje napływające ze studia.

Jane Jensen i Gabriel Knight

Jane Jensen, twórczyni serii Gabriel Knight założyła w serwisie Facebook własny profil i jak sama pisze, zamierza w najbliższym czasie opublikować kilka niespodzianek. Czy będzie to miało związek z tworzoną przez nią grą Cognition, a może jakiś ukłon w stronę fanów jej wcześniejszych produkcji? Okaże się niebawem, a na daną chwilę Jensen umieściła adres do strony ze szkicami koncepcyjnymi do pierwszej części Gabriel Knighta.

Galerie

    • The Walking Dead (3 nowe obrazki)

Filmy

    J.U.L.I.A. - Trailer



    The Dark Eye: Chains of Satinav - Teaser



    Dracula: The Last Sanctuary (wersja na Mac, iOS)



   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?