W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskiej The Dark Eye: Chains of Satinav (na razie dostępnej jedynie dla Niemiec), datę premiery oraz zwiastun Adam's Venture: Revelations, a także trochę ciekawostek ze studia Double Fine Productions.
The Dark Eye: Chains of Satinav

23 marca odbędzie się niemiecka premiera przygodówki The Dark Eye: Chains of Satinav. Z tej okazji jej wydawcy opublikował szczegóły na temat zawartości Edycji Kolekcjonerskiej. W jej skład wchodzi specjalnie oprawiony w sztuczną skórę notes, dodatkowe książeczki z poradnikiem do gry, szkicami koncepcyjnymi oraz dziennik developera, soundtrack w wersji Audio CD, płyta Making Of, dwustronny plakat, a także pięć kart z głównymi bohaterami.

Daedalic Entertainment chwali się także klimatyczną ścieżką dźwiękową z gry skomponowaną przez studio Knights of Soundtrack – zwycięzców nagrody German Developer Awards w kategorii „Najlepszy Soundtrack” za muzykę do gry A New Beginning. Na oficjalnej stronie The Dark Eye można posłuchać przykładowych utworów muzycznych.Adam’s Venture 3: Revelations

Jak informuje Vertigo Games, proces produkcyjny przygodówki Adam's Venture 3: Revelations dobiegł końca i gra trafi do sprzedaży 8 marca. Będzie to ostatnie spotkanie z poszukiwaczem przygód Adamem oraz jego towarzyszką Evelyn. Dostępny jest także krótki zwiastun gry.Ron Gilbert i Double Fine Productions

Double Fine Productions opublikowało około 35-minutowy wywiad Tima Schafera z Ronem Gilbertem. Głównym tematem rozmowy obu panów są gry przygodowe, a między innymi wątek o nowej przygodówce studia, na realizację której Double Fine zebrało 2,3 mln dolarów. Z filmu dowiadujemy się też, że najprawdopodobniej owa przygodówka będzie zrealizowana w 2D. Na stronie Kickstarter trwa jeszcze zbiórka funduszy, a lista nagród za wpłaty powiększyła się o kilka ciekawych pozycji:

• Ścieżka dźwiękowa w wersji cyfrowej przy wpłacie 30 dolarów lub więcej,
• Specjalna edycja gry + płyta DVD lub Blue-Ray z filmem z cyklu Making Of przy wpłacie 100 dolarów lub więcej,
• Artbook w wersji PDF przy wpłacie 50 dolarów lub więcej oraz w wersji fizycznej przy wpłacie 500 dolarów lub więcej.

Tymczasem na blogu Rona Gilberta pojawiły się kolejne dwa szkice koncepcyjne z zupełnie innego projektu, nad którym Double Fine pracuje od 9 miesięcy. W tej chwili autor nie chce zdradzać żadnych szczegółów.

Kairo

Kairo to trójwymiarowa gra przygodowa opierająca się głównie na eksploracji dziwnego świata oraz rozwiązywania złożonych zagadek logicznych. Jej tworzeniem zajmuje się Richard Perrin, autor dosyć popularnej darmowej produkcji The White Chamber. Kairo będzie dostępny dla posiadaczy systemów Windows oraz Mac, a w późniejszym terminie trafi być może na urządzenia iOS. W tej chwili można składać pre-ordery na oficjalnej stronie produkcji.Dear Esther

Dear Esther osiąga cały czas dobre wyniki, o czym świadczy ostatnie miejsce w TOP10 sprzedaży Steam. The Chinese Room dba natomiast o to, aby gra dotarła do jak największego grona odbiorców, dlatego w ubiegłym tygodniu opublikowało łatki lokalizujące grę na język hiszpański, niemiecki, rosyjski, turecki i włoski. Pojawiła się również pierwsza aktualizacja niwelujące niektóre błędy.

Wywiad z Franckiem Sitbonem

Serwis Adventure Classic Gaming opublikował wywiad z Franckiem Sitbonem, byłym pracownikiem Cryo Interactive (seria Atlantis), DreamCatcher Interactive (seria Nancy Drew) oraz White Birds Productions (Sinking Island). W 2011 roku otworzył on własną firmę o nazwie Este Bueno Studio, z myślą o wydawaniu edukacyjnych gier, a pierwszą produkcją było Mysteries of Notre Dame de Paris. W wywiadzie francuski programista mówi o swojej przeszłości, współpracy z Benoitem Sokalem oraz aktualnych projektach.

Galerie

    • Kairo (7 nowych obrazków)

    • Testament Sherlocka Holmesa (6 nowych obrazków)

Filmy

    Law & Order: Legacies - Episode 4: Nobody's Child Trailer   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?