Amnesia: A Machine for Pigs
Od kilkunastu dni, za sprawą tej witryny studio Frictional Games umieszczało dawkowane i tajemnicze informacje na temat ich następnego projektu. Po logu Amnesii, czyli poprzedniej produkcji firmy, mogliśmy domyślać się o rzekomej kontynuacji horroru. Panowie ze szwedzkiego studia sprecyzowali wreszcie czym zamierzają nas teraz przestraszyć.

Projekt nosi pełną nazwę Amnesia: The Machine for Pigs i jest drugą częścią klaustrofobicznego dreszczowca wydanego w 2010 roku. Jednak fabuła zaprezentowana w „Maszynie do świń” nie będzie w żaden sposób nawiązywała do historii z poprzedniczki. Najciekawsza jednak wydaje się być informacja, że tworzeniem produkcji nie zajmuje się bezpośrednio Frictional Games, tylko studio thechineseroom, które ostatnio wydało grę Dear Esther.. Właściciele marki tylko doglądają procesu produkcji i wspomagają finansowo.

Jak można wyczytać z wywiadu przeprowadzonego z Danem Pinchbeckiem na łamach serwisu Joystiq, gracz trafi do 1899 roku i wcieli się w postać Oswalda Mandusa. Ten dosyć poważany pomysłodawca wrócił właśnie z wyprawy do Meksyku, która skończyła się tragedią. Narastające gorączki sprawiają, że Oswald zapada w śpiączkę, a podczas snu nawiedzają go koszmary o dziwnej maszynie. Po kilku miesiącach odzyskuje przytomność i słyszy dźwięk owej maszyny dobiegający z jego pokoju. Czy ma ona związek z wydarzeniami z Meksyku?

Dokładna premiera gry nie jest jeszcze znana, choć twórcy zarzekają się, że produkcja ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. W naszej galerii zebraliśmy wszystkie opublikowane do tej pory szkice koncepcyjne.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?