Dear Esther
W 2008 roku niejaki Dan Pinchbeck wraz ze studiem The Chinese Room stworzył dosyć nietypowego moda do gry Half Life 2. Projekt nosił nazwę Dear Esther i został zaskakująco dobrze przyjęty przez krytykę, głównie za sprawą rozwiązań odrzucających typowe elementy dla gier i skupiających się na eksploracji nawiedzonej przez gracza wyspy. Kilka miesięcy później została podjęta decyzja o renowacji obrazu, a w 2010 ogłoszono prace o samodzielnym remake’u, którego premiera nastąpiła właśnie dzisiaj.

Dear Esther to typowe „ghost story” pełne mroku, smutku i pytań bez odpowiedzi. Podróżując przez różne zakątki bezludnej wyspy, gracz postara się odkryć jej sekrety oraz oczywiście, to kim jest i co tutaj robi. Już sam tytuł gry brzmi tajemniczo - jest to początek listu do kobiety o imieniu Esther. Mowa w nich o wypadku samochodowym oraz śmierci, więc możemy tylko spekulować, co tak naprawdę miało miejsce. W grze nie doświadczymy typowych dla przygodówek zagadek, ani zbierania przedmiotów. Całość ogranicza się jedynie do eksploracji wyspy w tle pięknego, nostalgicznego soundtracku (skomponowanego przez Jessice Curry) oraz czytanych przez narratora kolejnych listów.

Więcej o grze znajdziecie na jej oficjalnej stronie. Gorąco zachęcamy zwłaszcza do obejrzenia przepięknych screenów dostępnych w naszej galerii oraz zwiastuna. Jeżeli uznaliście, że Dear Esther to gra dla Was, możecie ją kupić za pośrednictwem platformy Steam w cenie 6,99 Euro. Twórcy zapowiedzieli także wersję na Maca.


   

Komentarze


292 #1 Przemo
dnia 15.02.2012 20:40
Twórcy chwalą się na oficjalnej stronie, że Dear Esther w ciągu niecałej dobry sprzedał się w liczbie 16.000 kopii. Dan Pinchbeck wspomniał także w komentarzach, że być może gra zostanie przetłumaczona na język polski.
1609 #2 Cryobraz
dnia 15.02.2012 22:59
Wcale mnie nie dziwi tak dobra sprzedaż. Cena dość niska to i ludzie kupują. Sam na tą grę czekałem, ale jeszcze poczekam na jakąś promocję. Nie chciałbym kupić gry i po paru tygodniach zobaczyć jej w jakimś 75% Daily Deal-u. Co do polskiej wersji - czekam z niecierpliwością :).
1431 #3 Toddziak
dnia 22.02.2012 18:46
Muszę zagrać :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?