Double Fine (studio)
Kilka lat temu czytałem komentarz pewnego artysty muzycznego, który wypowiadał się na temat procesu produkcji różnych dzieł. Jak taki proces mógłby wyglądać w przyszłości? Wszystko będzie odbywać się za pośrednictwem fanów, którzy - jeżeli zechcą usłyszeć nowy album lub obejrzeć nowy film będą mogli sami sfinansować koszta związane z jego realizacją, darując na nią dowolną kwotę. Po ostatniej zbiórce na kolejną grę Phoenix Online Studios, które w krótkim czasie zebrało 25 tys. $ na stworzenie przygodówki z Jane Jensen, śladem tym poszli twórcy Monkey Island zbierający na nową grę przygodową.

Po przeczytaniu „twórcy Monkey Island” powinniście domyśleć się, że chodzi o Tima Schafera i Rona Gilberta z amerykańskiego studia Double Fine. Od wczoraj za pośrednictwem serwisu Kickstarter firma ogłosiła, że zbiera na swój nowy projekt o tajemniczej nazwie Double Fine Adventure. Już wcześniej mogliśmy usłyszeć pierwsze głosy jakoby firma przygotowywała się do produkcji klasycznej gry przygodowej, której koncepcja powstała jeszcze przed premierą pierwszej części przygód Guybrusha Threepwooda.Według informacji Double Fine liczyło na kwotę 400 tys. dolarów. Gracze okazali się nad wyraz hojni i zaplanowaną sumę udało się przekroczyć w ponad 8 godzin. W tej chwili licznik wskazuje 832 tys. dolarów, a do zakończenia zbiórki zostało jeszcze 33 dni. Jak mówią twórcy, dodatkowe pieniądze mogą przyczynić się do wydania tytułu na większej liczbie platform, tłumaczeniu na inne języki, więcej muzyki, głosów, itd. Osoby, które zdecydują się dołożyć własną cegiełkę w postaci 15-30 dolarów otrzymają pełną wersję gry z platformy Steam. Za 15 tys. dolarów zjemy kolację z Timem Schaferem, a za 50 tys. dolarów możemy trafić do ich gry. Pełną listę nagród poznacie na stronie dewelopera.


   

Komentarze


1582 #1 Ilcoron
dnia 10.02.2012 02:14
Szkice, które prezentował wczesniej m.in. Ron Gilbert nie pochodzą z gry na które zbierane są fundusze na Kickstarterze... Studio szykuje dwa tytuły przygodowe?

http://twitter.co...3481755648
http://twitter.co...5561013248
292 #2 Przemo
dnia 10.02.2012 12:42
No to tym lepiej. Czekają nas dwie fajne produkcje.
Double Fine zebrało już 1,257,301 dolarów. Smile2
Tylko czekać jak inne firmy pójdą ich śladem. Grin
1004 #3 twig
dnia 10.02.2012 16:44
Może i pójdą, ale raczej nie przebiją wyczynu Double Fine. Fani przygodówek to nieprzewidywalny ludek - trudno znaleźć drugą taką grupę.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?