A Short Tale of Solitude
Każdy na pewno zdążył zorientować się, że z roku na rok rodzimi producenci gier zbliżają się do poziomu zagranicznych firm tworząc niezwykle wyczerpujące produkcje. Mało kto jednak w naszym kraju zwraca uwagę na gry niezależne, które ciekawym pomysłem potrafią przewyższyć niejeden komercyjny tytuł. Tego typu przykładów pojawia się w Polsce coraz więcej, a od jakiegoś czasu możemy śledzić kolejny, pod tytułem A Short Tale of Solitude od studia Phobia Interactive.

Czym jest więc A Short Tale of Solitude? Jak pisze Łukasz Wysk (główny projektant gry) jest to „surrealistyczna podróż przez różne stany świadomości i przerażenia” wykreowana przez wyobraźnię małego dziecka. Historia rozpoczyna się dosyć smutno i taka pewnie pozostanie do końca. Sebastien to chłopiec, który podczas wojny stracił oboje rodziców i trafił do sierocińca. Tego typu sytuacje zdarzają się dość często w podobnych okolicznościach. Jednak placówka, do której trafił bohater rządzi się swoimi prawami, a dorośli opiekunowie już dawno opuścili te miejsce w obawie o własne życie. Przebywające tam dzieciaki zaś podzieliły się na cztery obozy, które bezustannie prowadzą walkę o przejęcie kontroli nad sierocińcem.

Trzeba przyznać, że fabuła wydaje się dosyć oryginalna i ociekająca w przeróżne metafory, czy ważne tematy. Gra będzie połączeniem przygodówki oraz survival horroru. Więcej o A Short Tale of Solitude znajdziecie na oficjalnym blogu twórców, a także karcie gry pod tym adresem. Na Facebooku natomiast możecie śledzić na bieżąco postępy z procesu produkcji.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?