A New Beginning
Na polskie półki trafia dzisiaj także długo oczekiwana oraz wielokrotnie nagradzana gra A New Beginning: Odrodzenie, określana przez wielu jako jedna z lepszych gier przygodowych bieżącego roku. Produkcja otrzymała sporo pozytywnych opinii, m.in. ocenę 9/10 oraz znaczek jakości wystawiła jej redakcja prestiżowego pisma CD-Action. Gra została wyróżniona również na festiwalu German Developer Award 2010, gdzie zwyciężyła w kategoriach „Najlepsza fabuła”, „Najlepsza gra dla młodzieży” oraz „Najlepsza ścieżka dźwiękowa”. Jej dystrybutorem w naszym kraju jest IQ Publishing, czyli sprawdzona firma dostarczająca graczom przygodówki od kilku lat.

A New Beginning zostało stworzone przez niemieckie studio Daedalic Entertainment, znane graczom z produkcji wysokiej jakości gier przygodowych, m.in. The Whispered Word. Gra z napisami w języku polskim dostępna jest już w sprzedaży, a jej cena została ustalona na wysokości 59,90 zł. Nieco taniej grę można zamawiać w firmowym sklepie IQP pod tym adresem.Oto krótki opis fabuły gry opublikowany przez polskiego wydawcę: "W roku 2500, zmiany klimatyczne wytworzyły nieprzyjazne i nienadające się do zamieszkania środowisko na powierzchni Ziemi, dziesiątkując ludność do małej grupy ocalałych. Zaistniała sytuacja stawia ich w obliczu ponurej perspektywy całkowitej zagłady w wyniku masywnego wybuchu na Słońcu.

Zostaje powołany zespół pilotów do wykonania niebezpiecznego planu, którym jest skok w czasie do przeszłości aby zapobiec zachodzącym zmianom klimatu. Jednak plan legnie w gruzach…

Przybywając do roku 2050, piloci zastają już planetę w uścisku katastrofalnych zmian klimatycznych. Sydney jest spowite płomieniami, Londyn zalany, Tadż Mahal pochłonięty przez piaski pustyni, a Moskwa głęboko pod śniegiem i lodem. Tylko dwojgu pilotom udaje się zainicjować drugi skok w czasie: kobieta o imieniu Fay - niedoświadczony radiooperator pokładowy, która chce znaleźć sposób pokojowy, aby przekonać ludzi do zmian oraz bezwzględny Salvador, który jest skłonny do użycia wszelkich niezbędnych środków, aby zmienić bieg historii.
"

Po więcej informacji odsyłamy do naszej encyklopedii, bądź polskiej strony o grze.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?