Dead Mountaineer's Hotel
Do końca roku pozostało 59 dni, na kalendarzu możemy właśnie zerwać kolejną kartkę. Tegoroczny październik zdołał przypomnieć jak powinna wyglądać złota jesień w Polsce. Podobnie jak pogoda, ciepły okazał się także ostatni tydzień na rynku gier przygodowych. Pomimo braku premiery większego hitu do cyfrowej dystrybucji trafiło kilka mniej oczekiwanych produkcji. Niektóre z nich to gry nieco starsze, o których zdążyliśmy już zapomnieć, a które powracają w angielskiej wersji językowej.

Dead Mountaineer's Hotel – klasyczna gra przygodowa z prerenderowanymi tłami w 2D, oparta na powieści braci Strugackich i przypominająca fabułą kryminał Agathy Christie „I nie było już nikogo”. Wcielając się w rolę inspektora odwiedzimy tytułowy hotel, w którym zamordowano jednego z gości. Na domiar złego, lawina śniegu uniemożliwiła wyjazd z tego miejsca, więc będziemy musieli przeprowadzić wnikliwe śledztwo i odnaleźć mordercę wśród zebranych w hotelu ludzi. Przygodówka od kilku dni jest dostępna do kupienia na platformie Steam w cenie 9,99 Euro.

    • Dead Mountaineer's Hotel - galeria

James Noir’s Hollywood Crimes to produkcja przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy konsol Nintendo 3DS. Główny bohater jest uczestnikiem pewnego teleturnieju, który szybko okazuje się być wytworem szaleńca parającego się różnymi łamigłówkami nie zważając na ludzkie życie. Naszym zadaniem jest odkrycie tożsamości mordercy i nie stać się jego kolejną ofiarą. Gra w danej dostępna jest tylko na terenie Ameryki Północnej, a jej europejska premiera została zaplanowana na 25 listopada tego roku.

    • James Noir’s Hollywood Crimes - galeria
    • James Noir’s Hollywood Crimes - trailer

NCIS jest drugą po CIA przygodówką bazującą na popularnym serialu telewizyjnym opowiadającą o pracach organizacji rządowej. Do rozwiązania otrzymamy cztery sprawy, których scenariusze zostały napisane przez twórców serialu, a w grze wcielimy się oraz usłyszymy glosy oryginalnych aktorów. Produkcja jest już dostępna na PC, PS3, Xbox 360, Nintendo Wii oraz 3DS. Właściciela komputerów osobistych mogą zakupić grę w serwisie GamersGate.com za cenę 29,99 Euro.

    • NCIS - trailer

Na platformie Steram od pewnego czasu dostępne są także: utrzymana w klimatach II wojny światowej gra A Stroke of Fate: Operation Valkyrie (9,99 Euro) oraz futurystyczna przygodówka indie Gemini Rue (6,79 Euro).


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?