Cognition: An Erica Reed Thriller
Dopiero co informowaliśmy Was o dacie premiery kolejnego epizodu The Silver Lining, a to jednak nie koniec doniesień na temat planów Phoenix Online Studios. Autorzy nieformalnej kontynuacji perypetii Sir Grahama pracują bowiem nad nową epizodyczną przygodówką pt. Cognition: An Erica Reed Thriller. Co więcej, w tworzeniu gry bierze udział sama Jane Jensen, którą miłośnicy gatunku cenią za kultową trylogię Gabriel Knight czy też zeszłoroczne Gray Matter. Ponadto w projekt zaangażowani są również: niezależna firma Khaeon Gamestudio oraz rysownik komiksów Romano Molenaar.

Cognition to thriller paranormalny, którego główna bohaterka, Erica Reed, pracuje w bostońskim biurze FBI. Jej brat został zamordowany, a sprawcy do tej pory nie udało się schwytać. Z kolei sama Erica zyskała nadnaturalną umiejętność, polegającą na widzeniu przeszłości poprzez dotykanie przedmiotów. W grze przyjdzie jej podążać śladem czterech seryjnych zabójców oraz wskazówek pozostawionych specjalnie dla kogoś z darem jasnowidzenia. Jak zapowiadają twórcy, obecny w Cognition klimat przypominać będzie nastrój panujący w Heavy Rain oraz serialu telewizyjnym Dexter.

Nowa przygodówka od Phoenix Online Studios jest pierwszym komercyjnym projektem tej firmy, a jego premiera powinna nastąpić w 2012 r. Natomiast już teraz gracze mogą wesprzeć twórców w ramach kampanii Kickstarter. Więcej informacji na jej temat znajdziecie pod tym adresem. Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia domowej strony Cognition oraz obejrzenia zwiastuna gry, dostępnego w rozwinięciu newsa.



   

Komentarze


1269 #1 crouschynca
dnia 30.10.2011 18:17
Gray Matter mnie zauroczyło, więc z otwartymi ramionami powitam nowy projekt, w którym macza palce Jane Jensen. Jeśli chodzi o fabułę, powiem krótko - zdecydowanie moje klimaty.-love-plz- Oprawa graficzna również mnie przekonuje i świetnie podkreśla nastrój historii. Poza tym dodatkowy magnes stanowi dla mnie nazwisko Molenaara, na którego natknęłam się dzięki jednej z moich ulubionych kapel Within Temptation. O ile dobrze pamiętam, teksty z ich ostatniego (tak na marginesie świetnego) albumu powstały w oparciu o komiksową serię ilustrowaną właśnie przez niego. Molenaar jest też autorem okładki tej płyty.
1020 #2 Jeziu5
dnia 30.10.2011 19:16
Rzeczywiście, zapowiada się całkiem ciekawy tytuł. Czy tylko mi w pierwszej chwili ta pani skojarzyła się z Niną Kalenkow ? Natomiast tematycznie widzę pewne powiązania z Serią Blackwell. (Tam widzenia duchów, tu widzenie przeszłości). Zgadzam się, że graficznie ładnie - skojarzyły mi się filmiki z A New Beginning.
1062 #3 SilverMoon666
dnia 30.10.2011 21:38
Niet nie tylko tobie przyszła na myśl Nina :) Fabuła super, czekam na gierkę :)
1269 #4 crouschynca
dnia 31.10.2011 01:25
Ja akurat w pierwszej chwili nie pomyślałam o Ninie. Jednakże faktycznie kolor włosów Erici wzbudza skojarzenia z panną Kalenkow.:) Co do Cognition, zwróciłam uwagę przede wszystkim na klimat, na który składa się fabuła wraz z charakterystyczną oprawą graficzną.


Zgadzam się, że graficznie ładnie - skojarzyły mi się filmiki z A New Beginning.

A mnie z kolei przypomniały się cut-scenki z Gray Matter.:)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?