Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika
Miłośnikom komiksu zapewne nie trzeba przedstawiać postaci Kajka i Kokosza, bohaterów znanej i lubianej serii autorstwa Janusza Christy. Sympatyczni Słowianie nie powinni być też obcy starszym stażem przygodówkowiczom za sprawą gry typu point'n'click z lat dziewięćdziesiątych. Dla tych wszystkich osób mamy dobrą wiadomość. Otóż firma Cenega podpisała umowę z Wydawnictwem Egmont, na mocy której stała się wyłącznym polskim dystrybutorem nowej produkcji ze wspomnianymi wyżej postaciami - Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika.

Pozycja ta jest przygodówką point'n'click, stylistycznie nawiązującą do klasyki gatunku. Jej fabuła skupia się wokół przybyłych do Mirmiłowa kupców z zachodu, a konkretnie jednego z nich - niejakiego Hodona. Ów mężczyzna rozbudza ambicje mieszkańców słowiańskiego grodu, ale bynajmniej nie postępuje tak ze szlachetnych powodów. Jakie są zatem jego prawdziwe zamiary? Tego spróbujemy dowiedzieć się towarzysząc parze głównych bohaterów gry, którym przyjdzie przemierzyć ponad 40 malowanych lokacji.

Oprócz tradycyjnej przygodowej rozgrywki tytuł ten zaoferuje nam również 15 logicznych i zręcznościowych minigierek. Inne jego cechy to m.in. humor oraz wierna oryginałowi komiksowa grafika. Gra ukaże się na komputerach PC, w pełnej polskiej wersji językowej. Premiera produkcji powinna nastąpić pod koniec bieżącego roku. Kolejne informacje na temat wydania przygodówki Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika zostaną ujawnione już wkrótce.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?