A New Beginning
Jesteś kreatywny? Masz ciekawe pomysły? Masz bujną wyobraźnię? W takim razie - ten konkurs jest dla Ciebie! Wspólnie z firmą IQ Publishing organizujemy specjalną zabawę, w której zadaniem czytelników serwisu Adventure Zone oraz serwisu przygodowki.pl jest

zaproponowanie POLSKIEGO podtytułu do gry przygodowej A New Beginning.


Wszystkie propozycje należy wpisywać w temacie na naszym forum

Wśród nadesłanych zgłoszeń firma IQ Publishing wybierze jeden - jej zdaniem - najciekawszy podtytuł, który trafi na pudełko polskiego wydania A New Beginning. Prócz tego, imię i nazwisko laureata zostanie zawarte w instrukcji do gry, a on sam otrzyma egzemplarz przygodówki w dniu jej polskiej premiery.
Prosimy wszystkich zainteresowanych o uważne zapoznanie się z zasadami konkursu, jakie zostały ujęte w punktach poniżej.

Nagroda dodatkowa na Adventure Zone
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń na naszym portalu redakcja Adventure Zone wylosuje dodatkowo jedną osobę, która otrzyma nagrodę pocieszenia - jedną z gier dostępnych w serii wydawniczej The Adventure Collection.
Życzymy otwartych umysłów i miłej zabawy.Zasady Konkursu:

 1. Tytuł nie może być ani za krótki, ani za długi i ma być poprawny językowo (stylistycznie, ortograficznie, itp.).
 2. Jedna osoba może zgłosić nieograniczoną ilość propozycji wpisując je poprzez zamieszczenie postów w odpowiednim temacie na forum. Jednocześnie prosi się o nieedytowanie własnych postów. Jeżeli ktoś chciałby dodać kolejny pomysł, należy napisać nowy post. Edytowane posty nie będą brane pod uwagę.
 3. W przypadku, gdy wybrana zostanie propozycja, która została zgłoszona wiele razy - o wyłonieniu laureata zadecyduje kolejność zgłoszeń (tzn. "kto pierwszy ten lepszy").
 4. Każdy post będący zgłoszeniem na konkurs MUSI zawierać zdanie:
  "Biorąc udział w konkursie zgadzam się na użycie zaproponowanego przeze mnie podtytułu w polskiej wersji językowej gry A New Beginning i nie będę z tego powodu rościł/-a żadnych praw własności".
 5. Konkurs przeznaczony jest dla zarejestrowanych użytkowników serwisu Adventure Zone oraz serwisu przygodowki.pl.
 6. Konkurs trwa od 23 września, od godziny 12:00 do 9 października, do godziny 24:00 (zgłoszenia wysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę).

Organizatorzy:

Nagrody:

 1. Wyjątkowe wyróżnienie dla laureata - zwycięska propozycja znajdzie się na polskiej edycji gry A New Beginning.
 2. Podziękowanie dla laureata znajdzie się w polskiej instrukcji do gry.
 3. Laureat otrzyma grę A New Beginning w dniu premiery.

Premiera polskiej wersji A New Beginning odbędzie się w IV kwartale bieżącego roku. Więcej informacji o grze przeczytacie na stronie jej dystrybutora - firmy IQ Publishing, a także w naszej zapowiedzi.
   

Komentarze


10 #1 Elum
dnia 24.09.2011 11:31
Przecież oryginalna, angielska, niemiecka itd. wersje językowe nie dostały żadnych podtytułów. Jeśli polska wersja koniecznie chce go mieć to mam nadzieję, że będzie to po prostu tłumaczenie - Nowy Początek (tak jak proponuje Logan w wątku konkursowym). Cała reszta propozycji to jest, delikatnie mówiąc, kombinowanie na siłę.
1004 #2 twig
dnia 24.09.2011 11:54
Nie chodzi przecież o podtytuł a o akcję marketingową.
1727 #3 Kiirama
dnia 24.09.2011 15:35
Nie żebym był zwolennikiem ingerowania w tytuł w ogóle, ale nazywanie gry "Najdłuższa Podróż: Najdłuższa Podróż", to dopiero nieporozumienie i do dzisiaj nie rozumiem sensu podobnego zabiegu. :)

Swoją drogą akcja ciekawa, nie przypominam sobie czegoś podobnego. Ciekawe czy dystrybucja postawi na prostotę, czy na skomplikowaną, przeintelektualizowaną frazę. Kombinowanie na siłę to rzeczywiście jest, ale fajnie byłoby chociaż raz wygrać coś w jakimś konkursie. Lol Jakoś szczęścia nigdy nie miałem do takich rzeczy.
10 #4 Elum
dnia 25.09.2011 13:17
Twig:
We wszystkich konkursach chodzi o to samo. To oczywiste. Tylko tym razem, po raz pierwszy, obawiam się o wyniki konkursu/akcji marketingowej. Mówiąc inaczej, od tych wyników uzależniam zakup gry. Jeśli polski podtytuł mi się nie spodoba, będę musiał kupić wersję angielską.

Kiirama:
Już wolę, żeby gra nazywała się A New Beginning: Nowy Początek: A New Beginning: Nowy Beginning, niż np. A New Beginning: Benta Opowieści Dziwnych Treści (losowo wybrana propozycja z przygodowek.pl).
1004 #5 twig
dnia 25.09.2011 17:11
Rozumiem twoje podejście. Ja mam nadzieję, że wśród propozycji konkursowych pojawią się takie, które już przed konkursem były brane pod uwagę przez dystrybutora (i że zostaną one teraz "wybrane" jako te najlepsze). Nikt przecież przy zdrowych zmysłach nie wybrałby czegoś takiego jak "Biodegradowalność", "Wyspy Kanaryjskie na Antarktydzie" czy "Pingwiny w Lesie Deszczowym" - bo gdyby wybrał, to ja też raczej bym gry w takim pudełku nie kupił.

To nie pierwszy konkurs, którego wynikiem była tak poważna ingerencja w grę. Przypominam o konkursie na tłumaczenie imion/nazw z piątej części Simona. Zwycięskie propozycje były tak bzdurne, że podziękowałem i gry nie kupiłem.
1195 #6 czakalaka
dnia 26.09.2011 14:31
Twig piszesz tak jakbyś oceniał gry po okładce. Ja na to nie zwracam uwagi, co z tego że np. okładka BM3 jest brzydka skoro gra jest dobra. Dlatego jakby ktoś nazwał grę Pingwiny w Lesie Deszczowym olałbym tytuł bo to nieważne i kupiłbym grę.
165 #7 Kami
dnia 26.09.2011 15:14
Lubie to Grin
1004 #8 twig
dnia 26.09.2011 18:23
czakalaka - za okładkę też się płaci, więc oceniam grę również po okładce. Gdyby okładka nie była ważna, to gry wydawane byłyby w szarych kopertkach z papieru z makulatury. Paskudny polski podtytuł na polskim wydaniu dobrej gry to dla mnie po prostu impuls do zakupienia wersji angielskiej.
1062 #9 SilverMoon666
dnia 27.09.2011 18:42
Widzę że mój pomysł jest sławny ;p Tak naprawdę to moja mama wymyśliła;p Też bym tak nie nazwała gry, ale cóż zawsze warto napisać pomysł, może się nada Pfft :taa:
1184 #10 kamiko
dnia 10.10.2011 01:46
Kiedy wyniki? Grin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?