Trauma
Krystian Majewski - niezależny twórca gier polskiego pochodzenia, chociaż mieszkający i studiujący w Niemczech, opublikował w sieci swoją pierwszą produkcję o nazwie Trauma. Gra otrzymała nominacje w ubiegłorocznych imprezach IGF oraz IndieCade i odbiła się szerokim echem za ciekawy pomysł, a także ładną oprawę graficzną zrealizowaną w formie zdjęć fotograficznych.

W zwięzłym intro dowiadujemy się o pewnej młodej kobiecie, która wraz ze swoimi rodzicami uległa wypadkowi samochodowemu. Teraz leżąca w szpitalu przeżywa głęboką traumę, a gracz wnikając w sny poszkodowanej będzie w stanie poznać nieco dokładniej jej tożsamość. W przygodówkę można zagrać za darmo na jej oficjalnej stronie. Gdyby ktoś chciał jednak wesprzeć twórcę i posiadać grę z oprawą audio-wizualną w wysokiej jakości, może nabyć Traumę w cenie 5 euro za pośrednictwem platformy Steam. W rozwinięciu newsa znajdziecie trailer tej produkcji.   

Komentarze


660 #1 Madzius888
dnia 09.08.2011 23:29
Get yourself the Trauma ^ ^
1582 #2 Ilcoron
dnia 11.08.2011 12:34
Słowa uznania za pomysł, wykonanie i niesamowity klimat. Sposób rozgrywki jednak to już niestety rzecz wtórna (rysowanie znaków do złudzenia przypomina Tension), ale w całosci to wcale nie razi.
292 #3 Przemo
dnia 11.08.2011 13:29
O tym samym tytule pomyślałem podczas czytania o grze, ale jednak Tension jest mega nudny. Wink2
1582 #4 Ilcoron
dnia 11.08.2011 21:46
Lubię gdy autor uderza u mnie w te struny, które wpierw muszę odnaleźć w sobie, by powiedzieć w jasny i zrozumiały sposób dlaczego mnie coś porusza. Tak na gorąco widzę, że siłą tej grej gry jest... prostota. Simple is beautiful :). Nie polega ona tylko na redukcji środków wyrazu (a propos: znaków do kreślenia nie ma tu za wiele) raczej na odbiorze intuicyjnym. Na wielu płaszczyznach.

Tension dla mnie nie był nudny, stawał się tylko z każdą chwilą coraz bardziej męczący i niestrawny, mocno przegadany. Mam wrażenie że w 'twórcy' troszkę zaczęli schlebiać i własnemu ego i 'rzekomym' oczekiwaniom odbiorców. Szczytem wszystkiego było nazwanie przez recenzentów tamtej pozycji terminem 'sztuka'.

Propozycja Majewskiego ma charakter raczej projektu surowego, ale kompletnego. Widzę w tym pewną prezentację sposobu myślenia, taki rodzaj wstępu do portfolio, wskazujący na jego potencjał. Faktycznie to chyba nawet nie gra, ale projekt fotograficzny, a jednak potrafi przyciągnąć. Mimo nawet tego, że nie lubię FPP.

I żeby nie było - widzę minusy. Ale chodzi o to, żeby te minusy nie przesłaniały plusów :lol3: :lol3: :wink:
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?