The Trader of Stories
Po nieco dłuższym czasie milczenia można było przypuszczać, że Marek Rudowski - rysownik i autor komiksów (Dom Żałoby, Piątek 13) tymczasowo zawiesił prace nad swoją darmową grą przygodową The Trader of Stories. Jak się okazuje, czas ten nie poszedł na marne, a twórca ogłosił wczoraj, że pracuje nad drugim pobocznym projektem zatytułowanym The Grain of Truth.

The Trader of Stories (Handlarka Opowieści), to niezależna gra przygodowa 2D z ręcznie rysowaną grafiką, w której poznajemy historię pewnej młodej dziewczyny o imieniu Myostis. Kobieta cierpi na zanik pamięci, więc aby ją odzyskać podróżuje po różnych częściach świata i wysłuchuje opowieści z nadzieją, że któraś dotyczy właśnie jej przeszłości. Gra znajduje się w produkcji od ponad dwóch lat i jak na razie została ukończona w niewielkim procencie.

Marek Rudowski w międzyczasie zawarł współpracę ze studiem Pastel Games, a jej efektem była niewielka gra flashowa The Bell’s Heart, w której czołową rolę odgrywała Myostis. Teraz twórca wraz z bratem rozpoczął prace nad The Grain of Thruth z wymienioną wyżej bohaterką. W tej chwili projekt został ukończony w 24%-ach. Na blogu gry dostępne są dwa pierwszy screenshoty. Zachęcamy do częstego odwiedzania i śledzenia postępów w produkcji.


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 25.06.2011 14:28
Wygląda cudnie.
Ciekawe jak będzie wprowadzona interaktywność do tych obrazów.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?