Jolly Rover
Mamy zaszczyt poinformować o dzisiejszej premierze gry Jolly Rover - znakomitej, klasycznej przygodówki typu „point and click”, osadzonej w świecie piratów, z rysunkową grafiką i z dużą dawką specyficznego poczucia humoru w stylu kultowego Monkey Island!

Jeżeli masz już dosyć masowych produkcji pozbawionych specyficznego klimatu oraz wyrafinowanego poczucia humoru i tęsknisz za klasycznymi przygodówkami w stylu legendarnej gry Monkey Island – Jolly Rover jest dla Ciebie!

Gra Jolly Rover otrzymała niezwykle cenną, najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży elektronicznej rozrywki w Australii – tzw. Freeplay Award w kategorii najlepszej gry! Podczas corocznej gali na Festiwalu Freeplay Independent Games gra znalazła się także w zaszczytnym gronie finalistów w kategorii Najlepsze Audio w Grach Komputerowych! Nagrody Freeplay przyznawane są najbardziej kreatywnym, pomysłowym i odkrywczym produkcjom z dziedziny gier komputerowych – tym bardziej cenna jest główna nagroda, którą poszczycić się może ta wybitna produkcja!

Jolly Rover zbiera wysokie oceny i pochlebne recenzje w największych światowych serwisach i magazynach poświęconych grom przygodowym! Średnia ocen w serwisie Gamerankings.com wynosi 78,15%!Za produkcję Jolly Rover odpowiada studio Brawsome, którego członkowie znani są z prac przy grach takich jak Emerald City Confidential oraz Avenue Flo.

Gra ukazała się w pełnej polskiej wersji językowej, w serii The Adventure Collection, największej serii gier przygodowych w Polsce, w atrakcyjnej cenie 59,90 PLN.

OPIS GRY:
Akcja Jolly Rover rozgrywa się w złotej epoce piratów. Bohaterem gry jest zawadiacki pies Gaius James Rover, syn słynnego klauna Jolly Rovera, który zmarł od uderzenia w krocze podczas wystrzału z cyrkowej armaty.
Po tragicznej, choć należy przyznać nieco komicznej śmierci ojca, młody Gaius zostaje przygarnięty przez swojego wuja - bogatego plantatora na małej wyspie Karaibów. Ćwicząc szczególnie trudne elementy żonglerki, przypadkowo powoduje skażenie baryłki rumu tytoniem, tworząc silnie uzależniający trunek, który stał się najbardziej cenionym i pożądanym produktem na Karaibach. Na cześć ojca Gaius nazwał go "Jolly Rover".
Zapotrzebowanie na „Jolly Rover” jest ogromne, co wuj szybko wykorzystuje tworząc prężnie działający i dochodowy interes. Jednak marzeniem Gaiusa jest założenie własnego cyrku i tym samym pójście w ślady ojca. Podczas nieobecności wuja nadarza mu się wyjątkowa okazja. Gubernator Guy DeSliver składa zamówienie na dużą ilość baryłek „Jollyego Rovera” i oferuje zapłatę z góry. Nasz bohater uznaje, że los dał mu w prezencie możliwość szybkiego zgromadzenia funduszy potrzebnych do rozpoczęcia działalności cyrkowej. Wszystkie swoje oszczędności wydaje na wyczarterowanie statku i zapełnienie go załogą.
Tak zaczyna się przygoda, która przegoni go po okolicznych morzach, pokrytych dżunglą wyspach oraz pełnych skarbów jaskiniach. Na drodze do celu staną mu piraci, rzezimieszki, kapłani voodoo oraz chroniczny brak gotówki.

Patronat medialny nad grą JOLLY ROVER objęły poniższe media:
Adventure Zone – serwis o grach przygodowych
Gejm.net – serwis o grach komputerowych
Komputer Świat Gry – magazyn o grach komputerowych
Parenting.pl – serwis dla rodzicówNajważniejsze cechy:

• ponad 60 przepięknych scen do eksploracji
• 25 barwnych, w pełni animowanych i obdarzonych głosem postaci
• klasyczna przygodówka typu „point and click” z prostym interfejsem „one-click”
• w pełni zintegrowany system podpowiedzi i śledzenia zadań
• dodatkowe materiały do odblokowania, takie jak dziennik kapitański, „artworki”, dodatkowe ścieżki dźwiękowe czy komentarze twórców gry
• pełna polska wersja językowa!

Zapraszamy do naszego sklepu www.exerion.pl
Więcej informacji: Jolly Rover PL

Źródło: Informacja prasowa


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 03.02.2011 02:14
Szczerze mówiąc... Małpia Wyspa aż tak mnie nie zachwyciła. Jest dla mnie grą dobrą, doceniam ją, ale jestem raczej daleka od zachwytu... Jolly Rover ma w sobie dużo z tego klimatu, ale jakimś sposobem bardziej do mnie przemawia. Mogę powiedzieć, że bardziej mi się podoba niż Małpia Wyspa.
Z kolei Emerald podoba mi się jeszcze bardziej, ale JR jest krótsze i mniej zielone Wink2 więc nie ma tu niespodzianek.
10 #2 Elum
dnia 03.02.2011 09:29
Zapytam z ciekawości. W które Małpie Wyspy do tej pory grałaś?
1554 #3 GRYtyczny
dnia 03.02.2011 10:25
@Kami17
BLASPHEMY ALERT!!! BLASPHEMY ALERT!!! ;P

Do newsa: nie chcę żeby to złośliwie zabrzmiało, ale... jakie są jeszcze inne gry z Australii? :) (nie mówię tu o australijskich firmach, które coś tam sportowały z jednej platformy na inną - takie rzeczy się zdarzały)
1170 #4 TexMurphy
dnia 03.02.2011 10:25
Stawiam na to, że chodzi o "Curse..."
165 #5 Kami
dnia 03.02.2011 11:39
Lol2 Tak, wiem że to niezbyt popularny pogląd. Secret. Wink2
660 #6 Madzius888
dnia 03.02.2011 14:48
Kusi mnie, żeby anonimowo doczepić notkę, ale w końcu zrobię to "nonimowo": grzesznica! Grin
165 #7 Kami
dnia 03.02.2011 14:54
Grin No co począć, czynników wpływających na moje gusta sobie nie wybierałam. Wink2 Ale też bez przesady, nie mówię że to jest jakaś beznadziejna gra. Dobra, 7... no, w porywach 8, ale dalej już nie pójdę. Pfft2
1170 #8 TexMurphy
dnia 05.02.2011 11:05
Że też ja jestem taki przewidywalny... W moim osobistym ranking SoMI Island to jedna z trzech gier, które mają notę 10/10 (i jedna z dwóch, w przypadku ktorych nie mam co do tej noty żadnej wątrpliwości :) )
165 #9 Kami
dnia 05.02.2011 11:36
Ale to tak jak ja się dziwię ludziom, którzy nie wychwalają Syberii Wink2
Zdradzisz które to te pozostałe dwie?
1170 #10 TexMurphy
dnia 05.02.2011 15:13
Tym ludziom ja też się dziwię :) Choć u mnie Syberia ma "tylko" 9.

Numer jeden wszechczasów - bezwzględnie Grim Fandango. Natomiast druga "10", ta bardziej "kontrowersyjna" nawet dla nie samego - Little Big Adventure 2.
729 #11 Evillady
dnia 06.02.2011 11:20
W Grim Fandango mnie sterowanie doprowadza do szewskiej pasji. Jeden z powodów, dla którego jeszcze nie skończyłam tej gry. A co do LBA to zgoda! Do dziś wspominam tę grę z sentymentem.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?